Top hledané
Výsledky (0)
Ani Babiš netuší, kedy môže a kedy musí mať rúško

NA FÉROVKU: Rúška! Je v tom hokej a český národ kričí

Anděla Vostrá
21.Aug 2020
+ Pridať na Seznam.cz
2 minuty
Špeciálna rubrika
Dívka s rouškou a slunečními brýlemi

Tak ja už neviem. Tá vláda, to je už fakt Kocúrkovo. Na začiatku pandémie bolo nosenie rúšok povinné všade a neustále, potom sa pomaly ustupovalo v reštrikciách a takto v lete ich nenosíme v podstate vôbec. Zrazu je to tu späť… Nie, že by som to nečakala, ale absurdné mi pripadajú špecifikácie nosenia. Takže výstupy českého fešného ministra zdravotníctva Adama Vojtěcha náležite poburujú české obyvateľstvo. Opäť tu máme dva tábory.

Ono je fuk, či hrá derby Sparta proti Slávii, sú voľby alebo sa blíži termín náhubkov na verejnosti. Nikdy nebudú spokojní všetci. Vždy sa nájde niekto, kto bude frflať, že by to vymyslel a urobil lepšie a že tamtí šašovia sú idioti a podobne…

Ja osobne som zmätená. Nie naštvaná, pretože proti rúškam vo verejných a, podotýkam, klimatizovaných priestoroch, nič nemám, ale som zmätená ako stratená ovca. Hoci každý dôveryhodný server uverejňuje tabuľky, kedy rúško mať a kedy len spolovice, mám pocit, že výnimiek a reštrikcií je nejako veľa a nejdú logicky dohromady.

Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem
Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem, Praha 1

Vstúpiť s rúškom, papať bez neho

Napríklad ešte v pondelok to bolo tak, že v reštauráciách ich mať nemusíme, a v stredu ich už mať musíme, ale môžeme si ich zložiť počas konzumácie. Strážnymi psami majú byť obsluhujúci. Už to vidím, chudáci nemajú v čase obedov čas zájsť si ani na záchod a budú kontrolovať, kto dosŕkal polievku, aby si hneď nasadil masku. Vďaka Bohu, vo štvrtok už vyšlo prehlásenie, že v školách ani reštauráciách rúška mať nemusíme… Som zvedavá, ako dlho bude toto tvrdenie platiť.

Otvoriť v galérii (1)
Premiér Andrej Babiš za stolem
Premiér Andrej Babiš za stolemSource: facebook.com/pg/AndrejBabis

Aj Babiš je v koncoch

Najväčší vtip je podľa mňa to, že nariadeniu ministerstva zdravotníctva nerozumie ani sám český pán premiér Andrej Babiš, ktorý chce Vojtěchovi asi zase dať poriadne zaucho za tááák dlhý zoznam výnimiek. Ak tomu všetkému nerozumie ani premiér, ako sa v tom má vyznať chudák babička niekde na Morave, ktorá napríklad nemá ani televízor, nieto ešte internet?

Našťastie, s víkendom sa skončia trópy, takže len čo si v septembri nasadíme náhubky, aspoň nám nebude horúco. Síce som si všimla, že na rôznych sociálnych sieťach kolujú výzvy na ignorovanie nariadenia, myslím si, že vo finále bude väčšina poslušná a rúška nosiť bude. Nie je nič horšie, ako keď na vašu nedisciplinovanosť upozorňuje okolie.

Mne sa napríklad už stalo, že som bola v obchode a v časoch, keď to ešte bolo povinné, som nemala rúško. Jednoducho som si ho zabudla nasadiť. Tie pohľady?! To opovrhnutie v očiach ostatných poslušne nakupujúcich občanov bolo doslova bolestivé! Nakoniec mi nejaká pani rázne povedala, nech si ho nasadím. Tak som si ho ako slušne vychované dievča dala a ospravedlnila sa.

Takže, priatelia, nevešajte hlavy ani seba, môže byť ešte horšie. Dobre už bolo, ako vravieva moja babička. Dajte mi hlavne v komentároch vedieť, čo si o nosení rúšok myslíte vy.

Páčil sa vám článok?
Diskusie 0 Vstúpiť do diskusie