Top hledané
Výsledky (0)
Prenechal miesto Prymulovi, Čechov čakajú galeje

NA FÉROVKU: Ako Adam Vojtěch utiekol pred druhou vlnou koronavírusu

Anděla Vostrá
21.Sep 2020
+ Pridať na Seznam.cz
3 minuty čtení
Špeciálna rubrika
Adam Vojtěch se usmívá.

Povedala by som, že to bol pondelok ako lusk, najmä asi pre bývalého ministra zdravotníctva Adama Vojtěcha. Tomu sa muselo vyslovene uľaviť. Keď som ráno zapla telku, ČT24 samozrejme, tak som skoro spadla zo stoličky. Buď ma odrovnala tá informácia, alebo sa mi len zamotala hlava z opice, ale každopádne som ten legendárny prejav prespala. Ešte, že ho celý deň neustále opakovali vo všetkých médiách. Vyzerá to, že Vojtěchovi došla trpezlivosť a teraz už si bude len tak veselo pospevovať: Fuck you, fuck you… ako vo svojej piesni Declaration.

To video vám, mimochodom, odporúčam si pozrieť, fakt sa pobavíte. Spieva tam brutálne zlou angličtinou o tom, že nepotrebuje mať sex, aby ju miloval, a tiež posiela do hája „múdrosť“. Zhodou okolností som na túto hudobnú perličku narazila večer pred Vojtěchovou rezignáciou. Náhoda? Nemyslím si…

Objektívne si myslím, že mal odstúpiť už dávno. Asi hneď po tom, čo ho premiér Andrej Babiš verejne zosmiešnil tým, že ho donútil bonzovať na tlačovej konferencii.

Luxusní byt na prodej, Praha 6 -127m
Luxusní byt na prodej, Praha 6 -127m, Praha 6

Otvoriť v galérii (3)
Adam Vojtěch sedí v roušce za pracovním stolem.
Adam Vojtěch sedí v roušce za pracovním stolem.Source: facebook.com/adamvojtech

Utekať z boja – to sa nerobí

Nechcem ho znevažovať, určite to nemal jednoduché, koronavírus nikto nečakal. Takže ak mal Vojtěch predstavu, že sa na ministerstve zdravotníctva, o ktoré sa nikdy nikto veľmi nestaral, zašije a bude tam mať pokojné a dobre platené miesto, tak to sa prerátal. Chudák, zrazu bol tým najdôležitejším človekom v republike s obrovskou zodpovednosťou za zdravie a životy občanov. Toto len tak nejaký spevák neustojí. On to dal a držal sa pomerne dlho. S väčšími či menšími prešľapmi. Zaslúži si postaviť pomník za zásluhy.

No na druhú stranu si myslím, že uprostred boja sa nemá utekať. To by pravý muž nikdy neurobil! Je vidieť, že nebol na vojne. My pritom nie sme na žiadnom cvičení, ale vo vojne. S neviditeľným nepriateľom. Začína sa druhá vlna, nakazených pribúda rapídnym tempom, a on to teraz vzdal. Na tlačovke znel tak veľmi unavene, že to snáď už unavenejšie ani nemohlo byť. Každopádne si veľa tých múdrych ľudí, tým myslím politikov a lekárov, myslí, že jeho rezignácia je len Babišov predvolebný krok, pretože jeho preferencie klesli. Ľudia mu už neveria, tak musel niekoho obetovať.

Otvoriť v galérii (3)
Andrej Babiš sedí v roušce za pracovním stolem.
Andrej Babiš sedí v roušce za pracovním stolem.Source: facebook.com/andrejbabis

Teraz z nás budú vojaci

Tomu ja nerozumiem a neviem, či je Vojtěch len vyčerpaný, znechutený, alebo je to obetný baránok, či jednoducho len zbabelec. Je to jedno. To hlavné a zásadné je, že novým ministrom zdravotníctva je kto? Pozor! Pripraviť sa! Pal! Roman Prymula. Vyštudovaný epidemiológ, ktorý pôsobil ako prorektor a rektor Vojenskej lekárskej akadémie. Je plukovníkom v zálohe. Tento pán je bezpochyby nesmierne inteligentný a vzdelaný a vírusom sa rozumie. Ale je to tiež ten pán, ktorý vyslovil prianie zavrieť hranice aj na dva roky!

Ak ste neboli na vojne, teraz budete mať tú česť zažiť tie správne galeje. Nechcem strašiť. Ale len čo zaznelo jeho meno, urobila som okamžite bez rozmyslu desať klikov. Je na mieste momentálne sprísňovať opatrenia, aby sme to šírenie zase o kúsok spomalili, ale garantujem vám, že Prymula sa s tým maznať nebude. Rúška si už nikdy nedáme dole a ak ste si plánovali zimnú dovolenku pri mori ako ja, tak na ňu môžete zabudnúť a radšej už začnite zháňať ubytko na horách.

Očakávam, že do konca týždňa sa hranice zavrú, reštaurácie a bary budú zatvárať už o desiatej večer, ráno budú môcť do obchodu chodiť len dôchodcovia a rúška budeme musieť nosiť všade. Vonku, vnútri, doma. Za mesiac sa budú všetci tľapkať po pleciach, že čísla nakazených sú v desiatkach, a nie stovkách, a mŕtvych je málo, takmer žiadni. Zase budeme vzorom pre celý svet. A zase sa zavedie branná povinnosť, nech je nejaká sranda.

Otvoriť v galérii (3)
Roman Prymula bez roušky se usmívá.
Roman Prymula bez roušky se usmívá.Source: profimedia.cz

Čo si o tom myslíte vy? Ako to bude vyzerať s Prymulom v čele?

Páčil sa vám článok?
Diskusie 0 Vstúpiť do diskusie