Top hledané
Výsledky (0)
Koronavírus ďalej mení pravidlá módneho priemyslu…

Louis Vuitton vytasil na prehliadke plyšové zvieratká! Kolekcia pre mužov skrýva posolstvo

Martina Šmalclová
23.Aug 2020
+ Pridať na Seznam.cz
2 minuty čtení

Prehliadka v Šanghaji

Zatiaľ čo inokedy je kolískou jeho prehliadok podmanivý Paríž, tento rok je to inak. Francúzsky módny gigant Louis Vuitton predstavil novú kolekciu SS 2021 v Šanghaji. Na tom by nebolo nič zvláštne, keby sa to neodohralo bez účasti kreatívneho riaditeľa Virgila Ablohu, ktorý sa momentálne zdržiava v Amerike, ako aj celého parížskeho riaditeľstva LV. Na druhú stranu zemegule sa pre súčasnú neľahkú situáciu pozreli len samotní modeli… Na túto skutočnosť už Louis Vuitton upozorňoval pred mesiacom svojou unikátnou kampaňou.

Prešľap alebo zámer?

Je zrejmé, že koronavírus ďalej valcuje módny priemysel, a návrhári sa snažia nájsť spôsob, ako zo súčasnej situácie čo najlepšie vykľučkovať. Parížskemu módnemu domu sa to podarilo s gráciou, je tu však jedno veľké ALE. Louis Vuitton sa pravdepodobne snažil zapáčiť svojmu novému publiku až do takej miery, že to jednoducho prehnal… alebo nie? Na prehliadkové mólo poslal mužov oblečených do žiarivých farieb, s bláznivými okuliarmi, ktoré často nemali ani rovnaké rámy, a s plyšovými zvieratkami pripevnými na oblečení. Skryté posolstvo? To si píšte, že za tým všetkým nejaké je!

Odkaz Georga Floyda

Louis Vuitton predstavuje novú kolekciu očami dieťaťa, ktoré ešte neskazila spoločnosť a môžeme o ňom hovoriť ako o nepopísanom liste papiera. Virgila Ablohu sa totiž, podobne ako mnohých ďalších osobností, veľmi dotkla smrť Georga Floyda. On sám má svoje korene v africkej Ghane, a tak nie je veľkým prekvapením, že aj on sa rozhodol reagovať na túto udalosť.

„Mám deti, ktoré musia žiť v našom kolektívnom prebudení. Samozrejme, nechcem, aby prežívali to, s čím sme museli žiť my,“

vyhlásil Virgil Abloh a dodal, že niektoré veci na svete sa jednoducho musia zmeniť.

Luxusné strihy a farba roka

Tiež sa už teraz pozeráte na tú plejádu plyšových zvieratiek trochu inak? Áno, móda dokáže hotové zázraky a zvlášť vtedy, keď je spojená s príbehom… Poďme sa preto spoločne zbaviť všetkých predsudkov a náležite oceniť to, čo sa Louis Vuitton vážne podarilo. V prvom rade sú to strihy a luxusné spracovanie. Ak vyrazíte na schôdzku v takomto obleku, rokovanie vám pôjde od ruky.

Otvoriť v galérii (5)
Muž v bílém obleku Louis Vuitton SS 2021
Muž v bílém obleku Louis Vuitton SS 2021Source: Louisvuitton.com

Otvoriť v galérii (5)
Muž v černém obleku a žluté bundě Louis Vuitton SS 2021
Muž v černém obleku a žluté bundě Louis Vuitton SS 2021Source: Louisvuitton.com

Modrá je farba roka 2020 a nezabúda na to ani Virgil Abloh. Tento odtieň nás baví! A tak nezostáva než dúfať, že vydrží na výslní ešte nejaký ten piatok!

Otvoriť v galérii (5)
Muž v modrém obleku Louis Vuitton SS 2021
Muž v modrém obleku Louis Vuitton SS 2021Source: Louisvuitton.com

Otvoriť v galérii (5)
Muž v modrém obleku Louis Vuitton SS 2021
Muž v modrém obleku Louis Vuitton SS 2021Source: Louisvuitton.com

Otvoriť v galérii (5)
Muž v modrém svetru a modrých kalhotách Louis Vuitton SS 2021
Muž v modrém svetru a modrých kalhotách Louis Vuitton SS 2021Source: Louisvuitton.com

Byt na pronájem na Praze
Byt na pronájem na Praze, Praha 3

Páčil sa vám článok?
Diskusie 0 Vstúpiť do diskusie