Top hledané
Výsledky (0)
Areál po revitalizácii

Kúpeľná kolonáda v Luhačoviciach v novom luxusnom šate! Opäť hýri farbami

Ing. Petra Zelená
28.Jul 2020
+ Pridať na Seznam.cz
2 minuty čtení
Nové veřejné pítko Vincentky

Ak ešte stále premýšľate, kam vyraziť v lete na dovolenku a nefandíte práve kempovaniu pri rybníku, tou pravou voľbou by pre vás mohli byť Kúpele Luhačovice, ktoré návštevníkom po rozsiahlej rekonštrukcii ponúkajú obľúbenú kolonádu v úplne novom šate. Zabudnite na schátrané chodníky a zničené fontánky. Objekt sa vrátil k svojej pôvodnej farebnosti a už z fotiek pôsobí veľmi luxusným dojmom.

Nové veřejné pítko Vincentky
Lázeňská kolonáda a replika mozaikové dlažby
Zrevitalizované osvětlení a pohled z kolonády na hotel Jurkovičův dům

Luhačovická kolonáda už dávno nie je hanbou a sklamaním, ktorým pre návštevníkov vychýrených kúpeľov bývala. Pod taktovkou brnenského architekta Oskara Pořísky totiž nedávno prešla náročnou revitalizáciou, ktorá uviedla túto neskorú funkcionalistickú kultúrnu pamiatku do pôvodného stavu. Samotný stred kúpeľov tak znovu ožil, aby naplnil svoju úlohu spoločenského centra s obchodnou zónou a miestom na posedenie s modernou gastronómiou.

„Celková rekonštrukcia objektu kolonády, ktorý už bol v havarijnom stave, trvala viac než rok a cielila predovšetkým na maximálne zachovanie pôvodných prvkov a dôkladné repliky. Objekt sa tak vrátil k svojej pôvodnej farebnosti a zachované boli aj materiály,“

uvádza MUDr. Eduard Bláha, generálny riaditeľ spoločnosti Lázně Luhačovice, a. s.

Prodej bytu 1+kk, Opletalova, Nové Město -
Prodej bytu 1+kk, Opletalova, Nové Město -, Praha 1

Hra svetiel s nádychom luxusu

Nad ústredným motívom presnej repliky mozaikovej dlažby bol obnovený svetlík a celkovou rekonštrukciou prešlo aj osvetlenie – do stropných podhľadov a čelnej rímsy celej kolonády boli umiestnené repliky nedochovaných svietidiel a novinkou, ktorá vychádza z pôvodného architektonického zámeru, je osvetlenie na stĺpoch. Práve to dodáva areálu nádych neopakovateľného luxusu.

Vôňa novoty

Celý kolonádový komplex sa skladá z troch navzájom prepojených objektov, a to Veľkej a Malej Kolonády a haly Vincentka, ktorá sa takisto dočkala opráv. V jej úrovni bola vybudovaná aj nová verejná fontánka. V rámci revitalizácie boli obnovené aj dve átriá a celý komfort, na ktorý sú kúpeľní hostia zvyknutí, dopĺňajú aj úplne nové obchodíky, ktoré prispievajú k útulnosti kolonády. Slávnostné otvorenie priestorov síce prebehlo už minulý rok na jeseň, avšak množstvo hostí ich vzhľadom na situáciu v tohtoročnej letnej sezóne vidí úplne prvýkrát. A čo vy? Už ste sa boli pozrieť?

Páčil sa vám článok?
Diskusie 0 Vstúpiť do diskusie