Top hledané
Výsledky (0)
Letný raj uprostred betónu

Kúpanie za 1,6 milióna eur! Tu vás tobogan bude baviť

Karolína Lišková
30.Jul 2020
+ Pridať na Seznam.cz
2 minuty

Množstvo ľudí, ktorí bývajú v betónových panelákoch, vyhľadáva v týchto horúcich dňoch, keď sa leto konečne ukázalo v plnej sile, kúsok oázy. Ak aj nie vlastný, tak aspoň verejný. Obyvatelia Berouna si tak v polovici prázdnin môžu oddýchnuť a relaxovať na novo zrekonštruovanom kúpalisku. Vôbec pritom nevadí, že je uprostred betónovej zástavby… Kúpalisko z päťdesiatych rokov dostalo finančnú injekciu v hodnote 1,6 milióna eur a je to vidieť!

Bazény mají vany z nerezu.
Děti se vyblbnou na leknínech.
Vedle plavecké části je takzvaná hrací zóna.

Posledné menšie zásahy miesto zažilo v osemdesiatych rokoch, takže starostka mesta Beroun je viac než nadšená, že sa v minulom volebnom období podarilo presadiť celkovú revitalizáciu.

„Chceme, aby tu zostalo. Je to jediný športový a možno aj kultúrny bod na sídlisku. Miestni sa tu tak môžu stretávať zatiaľ aspoň tých pár mesiacov v roku,“

zverila sa starostka Soňa Chaloupková.

Luxusní vila na prodej, Dolní Měcholupy - 616m
Luxusní vila na prodej, Dolní Měcholupy - 616m, Praha 10

Deti sa bláznia na nových toboganoch

Okrem nových nehrdzavejúcich vaní vo veľkom bazéne aj detskom brodisku môžu návštevníci využiť najmä dva úplne nové tobogany. Tie tu predtým vôbec neboli. Sú dlhé 56 metrov a jedna zo šmykľaviek je prudšia, preto sa jej vraví Kamikaze.

„Tobogan je skvelý, ten tu nikdy nebol, jazdím na ňom už niekoľko hodín v kuse,“

raduje sa asi desaťročný chlapec z miestneho sídliska.

Otvoriť v galérii (1)
Tobogány mají mezi sídlišti poprvé.
Tobogány mají mezi sídlišti poprvé. Source: LP-Life.cz/ Karolína Lišková

Bazén je atypický, má aj plaveckú časť, ale nie klasickú dvadsaťpäť metrovú, ale len dvadsaťmetrovú. Ďalej je tu veľká časť na radovánky, opičia dráha a vírivka. Nechýba tu ani divoká rieka. V okolí sú vonkajšie sprchy a trávové koberce so závlahou.

„Musím povedať, že sa rekonštrukcia podarila. Som na materskej, takže tu v lete trávim pomerne dosť času a deti sú nadšené,“

zverila sa mamička s dvomi deťmi. Čiastočná rekonštrukcia prebehla aj v zázemí pre návštevníkov vrátane spŕch a prezliekarní. Dom pre plavčíkov a toalety dostali zatiaľ len novú ochodzu. Starostka LP-Life.sk prezradila, že toto miesto ešte čaká rekonštrukcia. Verí, že len čo sa tak stane, bude sa toto športové centrum využívať po celý rok, takže obyvatelia sídliska získajú ďalšie celoročné zázemie, kde sa budú môcť stretávať.

Kapacita areálu bola preplnená

Vedenie kúpaliska musí vzhľadom na vysoké teploty, ktoré panujú v posledných dňoch, regulovať návštevnosť. Areál má kapacitu päťsto ľudí, záujem je ale oveľa vyšší. Podľa očitých svedkov bol pred vstupom obrovský rad, a nie každý sa dostal dovnútra. Celodenné vstupné stojí 120 českých korún (asi 4,60 eura), čo je o polovicu viac ako v minulých rokoch.

Páčil sa vám článok?
Diskusie 0 Vstúpiť do diskusie