Top hledané
Výsledky (0)
Kolekcia ready-to-wear Resort 2021

Konečne niečo nositeľné! Carolina Herrera splní všetky vaše sny

Marie Ševčíková
19.Aug 2020
4 minuty čtení
Špeciálna rubrika
Žena v květovaných šatech na louce

Všetko, čo očakávate od elegantnej kolekcie s poriadnou dávkou temperamentu, sa snúbi v Resort kolekcii 2021 Carolina Herrera. Ak už dlho hľadáte alebo s istotou volíte takýto štýl, pozrite sa s nami na to, čo prichádza z newyorského ateliéru.

Vyberte si a srovnejte názory proti proudu:
Klikněte zde
Marie Ševčíková
módní redaktorka
Klikněte zde
Anděla Vostrá
druhý názor
Móda proti proudu

Názor PROTI PROUDU: Marie Ševčíková

Wow.

Ja viem, asi ste čakali, že napíšem viac. Toto ale bolo jediné, čo mi napadlo, keď som si prvýkrát pozrela novú kolekciu Resort 2021 od Carolina Herrera. Tak začnem znova.

Carolina Herrera a jej módna kariéra reflektujú životný štýl, ktorý sa hodí na newyorský Upper East Side plný luxusu a vyberanej elegancie. Jednoduché strihy, výrazný pás, zdôraznenie ženskej krásy, ale vždy v súlade s bontónom. Niet teda divu, že jej kolekcie si obliekli aj mnohé americké prvé dámy vrátane Laury Bush alebo Michelle Obama. Kombináciou základných elementov (ako je napríklad biela košeľa), pestrých farieb a zaujímavých vzorov vzniklo pod rukami distingvovanej Venezuelčanky množstvo zaujímavých modelov. Carolina Herrera pritom nezabúdala na pôvab dámskej postavy. Jej modely preto ženám naozaj svedčia.

Wes Gordon, kreatívny riaditeľ tejto značky od roka 2018, ktorý navrhol predsezónnu kolekciu Resort 2021, sa vracia k tomuto odkazu. Zároveň však eleganciu a pôvab prenáša do každodenného obliekania nielen privilegovaných Newyorčaniek. A podarilo sa mu to. Dokonca veľmi. Poďte sa so mnou na to pozrieť:

Šaty, ktoré podčiarknu elegantnú siluetu

Pre túto návrhárku je typické najmä zvýrazňovanie ženskosti a pôvabných dámskych kriviek. Inak tomu nie je ani v tejto kolekcii. Za zmienku určite stoja zaujímavé strihy šiat, sukní a overalov v námorníckej modrej, ktoré sa navyše dajú kombinovať s mnohými rôznymi typmi doplnkov. Ja osobne mám univerzálne kúsky najradšej. V tejto kategórii sú však pre mňa TOP malé čierne šaty v štýle Audrey Hepburn. Tie svojimi atribútmi kompletne spĺňajú dekórum, ale zmyselný výstrih nezabúda prezradiť, že aj midi šaty s dlhými rukávmi dokážu byť veľmi sexy. A čím ešte osláviť krásu ženskej postavy? Na špeciálnu príležitosť určite niektorými zo skvostných dlhých šiat. Spomínate si, keď Popoluška vchádzala do sály, kde sa konal ples? Presne taký musí byť pocit mať na sebe jedny z týchto luxusných šiat…

Otvoriť v galérii (12)
Žena v modrých šatech s knoflíky
Žena v modrých šatech s knoflíkySource: lookbook.carolinaherrera.com

Otvoriť v galérii (12)
Žena v modrém overalu
Žena v modrém overaluSource: lookbook.carolinaherrera.com

Otvoriť v galérii (12)
Oranžový oversize svetr a modrá sukně
Oranžový oversize svetr a modrá sukněSource: lookbook.carolinaherrera.com

Otvoriť v galérii (12)
Žena v černých midi šatech
Žena v černých midi šatechSource: lookbook.carolinaherrera.com

Otvoriť v galérii (12)
Žena v dlouhých květovaných šatech
Žena v dlouhých květovaných šatechSource: lookbook.carolinaherrera.com

Otvoriť v galérii (12)
Žena v oranžových tylových šatech
Žena v oranžových tylových šatechSource: lookbook.carolinaherrera.com

Bodiek nie je nikdy dosť

Máte rady bodky? Ak áno, budete z týchto modelov nadšené. Čierno-biela farebná kombinácia dáva opäť priestor zaujímavým doplnkom rôznych farieb, ktoré môžete striedať podľa nálady. V celej škále strihov si naviac svoj outift snov vyberie každá postava. Bodky sú dobrou voľbou aj vtedy, ak chcete zakryť jednu zo svojich zdanlivých nedokonalostí. Tak čo? Ktorý z modelov sa vám páči najviac? Ja dávam svoj hlas hneď tým prvým krátkym koktailkam s volánmi!

Otvoriť v galérii (12)
Žena v puntíkovaných šatech s volány
Žena v puntíkovaných šatech s volánySource: lookbook.carolinaherrera.com

Otvoriť v galérii (12)
Žena v puntíkovaných šatech
Žena v puntíkovaných šatechSource: lookbook.carolinaherrera.com

Nebáť sa kombinácie farieb a vzorov

Každého okoloidúceho musí na prvý pohľad zaujať oranžový overal s výraznými kvetmi. Niet sa čoho báť, pretože ak chcete skutočne vystúpiť z davu, táto kombinácia vzorov a žiarivej farby je nutnosťou. Za pozornosť stoja aj kanárikovo žlté midi šaty s holými ramenami, ktoré sa nedajú prehliadnuť. A mimochodom – prečo si k nim rovno neobuť oranžové lodičky? No a ak si myslíte, že oranžová a žltá sú predsa len už trochu príliš, pozrite sa na kombináciu luxusného žakára s nestarnúcou kráľovskou modrou. Už? Je to ono?

Výsledok? Carolina Herrera – elegantná a na úrovni. Adjektíva, ktoré táto kolekcia jednoznačne a sebavedome spĺňa. Na ďalšie kombinácie sa nezabudnite pozrieť dole v galérii.

Otvoriť v galérii (12)
Žena v oranžovém květovaném overalu
Žena v oranžovém květovaném overaluSource: lookbook.carolinaherrera.com

Otvoriť v galérii (12)
Žena ve žlutých midi šatech
Žena ve žlutých midi šatechSource: lookbook.carolinaherrera.com

Otvoriť v galérii (12)
Žena v modré květované sukni a halence
Žena v modré květované sukni a halenceSource: lookbook.carolinaherrera.com

Otvoriť v galérii (12)
Žena v modrých květovaných šatech
Žena v modrých květovaných šatechSource: lookbook.carolinaherrera.com

Prodej luxusního bytu, Praha 1 - 51m
Prodej luxusního bytu, Praha 1 - 51m, Praha 1

Marie Ševčíková

Názor PROTI PROUDU: Anděla Vostrá

Pamätajme si, že menej je niekedy viac

Carolina Herrera je nádherná noblesná dáma, ktorej móda je vyhlásená medzi elegantnými ženami, ktoré chodia i sedia rovno ako doska a nikdy nevyrieknu sprosté slovo, aj keď by sa možno hodilo. Vytýkať niečo jej kolekcii je ťažké, pretože je v biznise dlhých 35 rokov a jednoducho vie, čo robí. Lenže tlaku doby musí občas podľahnúť aj ona, takže sa v jej kolekcii nájde aj niečo, čo je podľa môjho názoru pre obyčajných smrteľníkov nenositeľné…

Nájdi dužinu pomaranča

Nie darmo sa vraví, že dobrého býva málo. Čím menej, tým lepšie… alebo tak nejako. U tejto róby to platí dvojnásobne. Priveľa oranžovej farby a veľa látky. Štuplík ako ja by sa v tých vrstvách stratil ako nič. A pri predstave dámy s ľahkou nadváhou by som dostala chuť na pomarančový fresh. Jednoducho – šaty majú robiť človeka, nie naopak. Ostatní majú obdivovať mňa a to, ako mi šaty pristanú, a nie ma hľadať lupou vo vnútri habitu s psychedelickým stavom z otravy oranžovou farbou.

Otvoriť v galérii (3)
Žena v dlouhých mandarinkových tylových šatech
Žena v dlouhých mandarinkových tylových šatechSource: lookbook.carolinaherrera.com

Tina Turner handra

Osemdesiatky boli dobré, netvrdím, že nie. Tí, ktorí ich zažili, cítia ešte teraz pachuť závisti, keď susedka prišla v nejakom kúsku z Tuzexu, zatiaľ čo my ostatní sme si nič také nemohli dovoliť. Tina Turner môže spievať na celé kolo pieseň The Best, ale metalické šaty s hranatými ramenami podľa mňa z módneho pekla nenavráti ani ona, ani Cher s hitom Believe. Sama tomu nemôže veriť, že by sa toto na diskotékach znova objavilo.

Otvoriť v galérii (3)
Žena ve stříbrných šatech
Žena ve stříbrných šatechSource: lookbook.carolinaherrera.com

101 dalmatíncov

Hoci moja kolegyňa Maruška tvrdí, že bodiek nie je nikdy dosť, ja si, naopak, myslím, že aj tri bodky sú dav a je to jednoducho veľa. Pamätáte si, ako si Pretty Woman obliekla na pólo tie krásne bodkované šaty? Tie boli pekné, a preto majú dnes obchodné reťazce tendencie predávať niečo v tom zmysle. Kolekcia Caroliny Herrery je toho čistým dôkazom. Keď sa však na tú fotku chvíľu pozerám, hlava ma bolí rovnako intenzívne, ako keď som v detstve pozerala film 101 dalmatíncov, v ktorom Cruella De Vil tak veľmi túžila po bodkovanom kabátiku… Rovnako ako na začiatku mojej úvahy o móde znova tvrdím – dobrého býva málo.

Otvoriť v galérii (3)
Žena v černobílých puntíkovaných šatech
Žena v černobílých puntíkovaných šatechSource: lookbook.carolinaherrera.com

Summa summarum, kolekcia Resort 2021 sa mi páči a vybrala by som si v nej minimálne dvoje šaty.

Anděla Vostrá
Páčil sa vám článok?
Diskusie 0 Vstúpiť do diskusie