Top hledané
Výsledky (0)
Hugh Jackman je živým dôkazom toho, že muži zrejú ako víno.

Hugh Jackman dnes oslavuje 52 rokov. Zreje ako víno a v poslednej reklame šiel donaha!

Martina Šmalclová
12.Oct 2020
+ Pridať na Seznam.cz
2 minuty čtení
Hugh Jackman v obleku

Skončiť v náručí tohto austrálskeho krásavca by chcela zrejme nejedna žena. Divíte sa? Keď Pán Boh rozdeľoval charizmu, tým za ním sa už asi neušlo nič. Navyše sa zdá, že vôbec nestarne! Slávny herec, producent, spevák a tanečník dnes oslavuje 52 rokov, jeho vek by ste mu ale nehádali ani omylom. Nepochybujeme, že leví podiel na tom má aj jeho nezlomný optimizmus. Inak než s úsmevom od ucha k uchu ho totiž uvidíte málokedy – to už musí mať skutočne zlý deň.

Detstvo s kengurami za chrbtom

Hugh sa narodil 12. 10. 1968 anglickým rodičom žijúcim v Austrálii. Keď mal osem rokov, rodičia sa rozviedli, a zatiaľ čo matka sa vrátila do Veľkej Británie, on so svojimi štyrmi súrodencami zostal s otcom v Austrálii. Detstvo tak strávil ako každý správny Austrálčan s kengurami za chrbtom a šantením v oceáne. To mu v podstate vydržalo dodnes a pláž je jeho druhým domovom. Toto hobby sa mu ale stálo zároveň aj osudným. Už niekoľkokrát mu z nosa odstránili bazocelulárny karcinóm, najčastejší typ rakoviny kože. Svojich fanúšikov preto následne nabádal, aby pri pobyte na slnku používali opaľovacie krémy.

Zahral si aj v hre Václava Havla

Záujem o herectvo sa u neho prejavil počas štúdia strednej školy Knox Grammar School a v roku 1985 zažiaril v školskom spracovaní muzikálu My Fair Lady. V devätnástich rokoch odišiel pracovať do Anglicka, kde sa ale príliš dlho neohrial. Vrátil sa späť do Austrálie a nastúpil na Technologickú univerzitu v Sydney. Odtiaľ si odniesol titul bakalára v odbore komunikácie so špecializáciou na žurnalistiku. V poslednom ročníku na univerzite sa zapojil do kurzu herectva. Zahral si tam hlavnú rolu v hre Vyrozumění Václava Havla. Následne sa začal naplno venovať divadlu a v roku 1994 absolvoval Západoaustrálsku akadémiu múzických umení v Perthe.

Osudová známosť

V deň jeho záverečného vystúpenia na akadémii mu ponúkli hlavnú rolu v seriáli Correlli. Tu sa zoznámil so svojou terajšou manželkou Deborrou-Lee Furness. Harmonický pár spolu tvoria od svadby v roku 1996. Pár ale musel prekonávať aj zaťažkávacie skúšky. Deborra prekonala dva potraty, po ktorých sa rozhodli pre adopciu. Syna Oscara si osvojili v roku 2000, dcéru Avu o päť rokov neskôr.

Otvoriť v galérii (9)
Hugh Jackman s manželkou Deborrou
Hugh Jackman s manželkou DeborrouSource: Instagram.com/thehughjackman

Otvoriť v galérii (9)
Hugh Jackman s rouškou
Hugh Jackman s rouškouSource: Instagram.com/thehughjackman

Prielom v kariére predstavuje Wolverine

Hugh Jackman zažiaril počas svojej kariéry v desiatkach filmov, no väčšina verejnosti ho má spojeného s rolou Wolverina vo filme X-Men. V nej sa prvý raz objavil v roku 2000 a predstavovala prielom v jeho kariére. Následne sa objavil v takých trhákoch ako Kate a Leopold, Van Helsing, Dokonalý trik, Bedári, Orol Eddie, Najväčší showman či Deadpool 2.

Otvoriť v galérii (9)
Mladý Hugh Jackman
Mladý Hugh JackmanSource: Instagram.com/thehughjackman

Otvoriť v galérii (9)
Hugh Jackman a Zac Efron
Hugh Jackman a Zac EfronSource: Instagram.com/thehughjackman

Otvoriť v galérii (9)
Hugh Jackman na Brit Awards
Hugh Jackman na Brit AwardsSource: Profimedia

Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 52m
Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 52m, Praha 8

Doma má Zlatý glóbus, Cenu Tony i Grammy

Za svoj talent nazbieral nespočetne veľa ocenení. Nechýba medzi nimi ani Zlatý glóbus za rolu vo filme Bedári, Cena Tony za rolu v muzikáli The Boy from Oz či Cena Grammy za najlepší kompilačný soundtrack pre vizuálne médiá za film Najväčší showman.

Otvoriť v galérii (9)
Hugh Jackman v modré košili
Hugh Jackman v modré košiliSource: Instagram.com/thehughjackman

Otvoriť v galérii (9)
Hugh Jackman se usmívá
Hugh Jackman se usmíváSource: Instagram.com/thehughjackman

Otvoriť v galérii (9)
Hugh Jackman se usmívá
Hugh Jackman se usmíváSource: Instagram.com/thehughjackman

Zreje ako víno

Začiatkom októbra tohto roka, a teda len pár dní pred svojimi 52. narodeninami, sa austrálsky krásavec objavil v reklame na topánky značky R. M. Williams. Na tom by nebolo nič neobvyklé, keby v nej neúčinkoval nahý. Nuž, vyzerá to, že sa ešte máme na čo tešiť!

Otvoriť v galérii (9)
Hugh Jackman v reklamě na boty
Hugh Jackman v reklamě na botySource: Profimedia

Páčil sa vám článok?
Diskusie 0 Vstúpiť do diskusie