Top hledané
Výsledky (0)
Všetko, čo potrebujete vedieť o kabelke Birkin

Hermès games: nákup legendárnej Birkinky je veda

Marie Ševčíková
11.Sep 2020
+ Pridať na Seznam.cz
5 minut
Špeciálna rubrika
Victoria Beckham pověstná Birkinkami

Kabelka, ktorá nie je pre každého. A to doslova. Luxusnú kabelku nazývanú Birkin si totiž nie je možné kúpiť bez toho, aby ste poznali určité pravidlá tejto módnej nákupnej hry. My ich poznáme! Zistili sme pre vás, ako to funguje v praxi.

Kabelka Birkin oranžová kůže

Ako je to s nákupom legendárnej kabelky Birkin od Hermès? Ak ste, dámy, sledovali seriál Sex v meste, určite si spomeniete na scénu, keď Samantha s hrôzou zistila, že Birkinku jej nepredajú len tak a že by ju ako každého bežného smrteľníka zapísali na päťročnú čakaciu listinu. Je však seriálová scéna skutočná? Ako to prebieha, keď si chcete zadovážiť ikonickú kabelku ako doplnok či investíciu do svojho šatníka? A prečo by ste vlastne mali Birkinku chcieť?

Proč si zaobstarať práve Birkinku

No, najmä preto, že je naozaj pekná. To je predsa jasné. A to nie je všetko. Navrhnutá bola predovšetkým tak, aby bola praktická. Ako asi viete, je totiž pomenovaná po herečke Jane Birkin, ktorá sa úplnou náhodou posťažovala pri ceste lietadlom generálnemu riaditeľovi Hermès, že ešte nenašla žiadnu kabelku, ktorá by spĺňala všetky jej požiadavky. A tak sa to vlastne celé začalo. Stalo sa to síce už veľmi dávno, ale Birkin kabelka odvtedy rozhodne nezostarla. Naopak.

Ďalším dôvodom, prečo si kabelku kúpiť, je získanie nezameniteľného kľúča do sveta luxusu. Na začiatok vám určite bude stačiť jedna, ale ktovie? Napríklad taká Victoria Beckham ich údajne vlastní okolo stovky. Vo svojom šatníku ju ale má aj Jennifer Lopez, Chrissy Teigen, Nicky Hilton a Kardashianky (áno, môžete si ju totiž vziať aj k teplákovej súprave!).

Otvoriť v galérii (12)
Victoria Beckham pověstná Birkinkami
Victoria Beckham pověstná BirkinkamiSource: Profimedia.cz

Otvoriť v galérii (12)
Jennifer Lopez s Birkinkou
Jennifer Lopez s BirkinkouSource: Profimedia.cz

Otvoriť v galérii (12)
Chrissy Teigen s velkou Birkinkou
Chrissy Teigen s velkou BirkinkouSource: Profimedia.cz

Otvoriť v galérii (12)
Nicky Hilton outfit s Birkinkou
Nicky Hilton outfit s BirkinkouSource: Profimedia.cz

Otvoriť v galérii (12)
BIrkinka oblíbena i u Kardashianek
BIrkinka oblíbena i u KardashianekSource: Profimedia.cz

No a v neposlednom rade nezabudnite na to, že táto ručne vyrobená luxusná kabelka z tej najkvalitnejšej kože je tiež skutočne dobrou investíciou. Jej hodnota v priebehu rokov totiž stále rastie. S istotou však môžeme povedať, že ju ani tak nebudete chcieť predať.

Nákup: ako na to?

Už vieme, že Birkinku chceme. A vieme tiež, prečo. Teraz už zostáva len prezradiť, čo je pre to potrebné urobiť.

Pravidlo č. 1: Ste u Hermès ako doma

Keď prídete do butiku takzvane z ulice a bežne dávate prednosť iným značkám, na jednoduchý nákup tejto kabelky rovno zabudnite. Síce možno asistentku presvedčíte, aby vás na čakaciu listinu zapísala, ale kabelku si pred tým rozhodne nebudete môcť pozrieť. Ja som sa to vydala skúsiť, v pekných šatočkách a lodičkách som po pražskej staromestskej dlažbe docupkala až do ulice Pařížska, ale aj tak som mala smolu. Oficiálne sa kabelky Birkin totiž predávajú len stálym klientom. Ehm, navyše len vybraným klientom. Moja známa si totiž na vlastnej koži vyskúšala, že aj keď ste stálou zákazníčkou, máte narodeniny a prinesiete balík peňazí, nemusíte dostať to, po čom túžite. Aký to bol šok, keď na jej narodeninovú oslavu prišla kamarátka s novou Birkinkou. Boli tam v ten istý deň! Lenže z jej priateľky zrejme vyžarovala „Hermès energia“ a dámy asistentky majú jednoducho tú moc vyberať, kto je kabelky hodný. Po kabelku pritom pôvodne vôbec nešla, no napriek tomu jej ponúkli jednu, ktorú predchádzajúca zákazníčka odmietla. Akože, haló?! Rovnaká situácia vás čaká, ak sa na ňu budete chcieť na vlastné oči len pozrieť. Aj tak by ste museli mať zrovna šťastie, aby do butiku dorazila niektorá z objednaných kabeliek pre niekoho iného, aby ste sa na ňu mohli mrknúť.

Pravidlo č. 2: Viete, čo chcete

Keď už si po kabelku pôjdete, nezabudnite si vopred urobiť dôkladný prieskum. Určite pomôže, keď už budete vedieť, akú chcete farbu, veľkosť aj detaily. Fantázii sa medze nekladú, buďte však konkrétna. Takže: chcem Birkin, veľkosť 30 cm, farba smaragdovo zelená, zlaté kovanie, hladká koža. Jednoduché, no nie? A ak si pri takej definícii robíte starosti, či bude kabelka univerzálna a bude sa vám hodiť k outfitom, verte, že bude. Pretože budete nosiť Birkinku. K tej sa hodí jednoducho všetko.

Pravidlo č. 3: Vydržte!

Najluxusnejšie sú, samozrejme, kabelky z krokodílej kože, a preto sa na ne čaká večnosť. Spravidla to trvá asi jeden rok, je však tiež možné, že si na klasickú čiernu počkáte aj oveľa dlhšie. Materiály sú starostlivo vyberané a ručné zhotovenie tiež nemožno urýchliť. A nezabudnite, že pred vami čaká množstvo ďalších zákazníčok.

Keď som sa z milej slečny asistentky v butiku snažila vymámiť aspoň nejaký časový údaj, opäť som nebola vôbec úspešná. Nevedia to vraj ani oni, a tak som odišla s prázdnou. No a, samozrejme, počítajte s tým, že ceny sa začínajú na takmer siedmich tisícoch eur a menej to nebude. Jednoducho nebude.

Takže, čo na záver? Nákup Birkinky je určite rozhodnutie, ktoré neoľutujete. Táto hra však má určité pravidlá. A keď sa budete držať našich troch železných pravidiel, úspech vás zaručene neminie! A stojí to za to!

A ak nechcem čakať?

Tak pozor, milé dámy! My poznáme aj spôsob, ako Birkinku uloviť bez dlhého čakania – jednoducho a online. Ide totiž už o hotové kabelky, ktoré síce už niektoré dáma pred vami do spoločnosti vytiahla, ale na kráse a prestíži im to rozhodne neubralo. Naopak! Ide o kúsky, ktoré už inak nezoženiete a nesú si svoju historickú hodnotu. A tú, ktorá vám padne do oka, si môžete rovno kúpiť. Tak čo, ktorá to bude?

Birkin světle hnědá se vzoremKoupit on-line
Source: Farfetch.com
Birkin světle hnědá se vzorem
Birkinka dvoubarevnáKoupit on-line
Source: Farfetch.com
Birkinka dvoubarevná
Oranžová Birkin se zlatým kovánímKoupit on-line
Source: Farfetch.com
Oranžová Birkin se zlatým kováním
Birkin červeno-béžováKoupit on-line
Source: Farfetch.com
Birkin červeno-béžová
Rudá BIrkin se stříbrným kovánímKoupit on-line
Source: Farfetch.com
Rudá BIrkin se stříbrným kováním
Černá Birkin se zlatým kovánímKoupit on-line
Source: Farfetch.com
Černá Birkin se zlatým kováním
Tiffany blue Birkin se stříbrným kovánímKoupit on-line
Source: Farfetch.com
Tiffany blue Birkin se stříbrným kováním

Prodej rodinného domu, Praha 5 – 327m2
Prodej rodinného domu, Praha 5 – 327m2, Praha 5

Páčil sa vám článok?
Diskusie 0 Vstúpiť do diskusie