Top hledané
Výsledky (0)
Značka Fendi predstavila poslednú dámsku kolekciu pod taktovkou Silvie Venturini Fendi. Nabudúce sa totiž úlohy zhostí Kim Jones.

Fendi dva roky po smrti Lagerfelda: Herzigová na móle a prípravy na debut Kima Jonesa

Martina Šmalclová
18.Nov 2020
4 minuty čtení

Na móle nechýbala ani Eva Herzigová

Už čoskoro to budú dva roky od smrti módneho génia Karla Lagerfelda. V luxusnom dome Fendi pôsobil od roku 1965, teda neuveriteľných 54 rokov. Nahradiť ho sa tak javí ako úplne nemožná úloha. Štyridsaťsedemročný dizajnér Kim Jones sa však o to môže minimálne pokúsiť. Ten na prelome februára/marca budúceho roka predstaví svoju prvú kolekciu FW2021. Práve on totiž dostal od Silvie Venturini Fendi dôveru a mal by sa do budúcna ujať tvorby dámskych kolekcií, ktoré boli kedysi privilégiom Karla Lagerfelda. Tú poslednú, SS2021, ale ešte predstavila Silvia a nechýbala na nej ani česká a stále vyhľadávaná topmodelka Eva Herzigová.

Vyberte si a srovnejte názory proti proudu:
Klikněte zde
Martina Šmalclová
fashion editor
Klikněte zde
Anděla Vostrá
druhý názor
Móda proti proudu

Názor PROTI PROUDU: Martina Šmalclová

Rafinovaná v každom smere

Ak existuje niečo, podľa čoho luxusnú značku Fendi poznáte na prvý pohľad, sú to rafinovanosť a kreativita, ktoré ruka v ruke sprevádzajú každý z jej modelov. Transparentné tkaniny zvodne odhaľujúce dámske prednosti, sexy výrezy, svieže čipky a outfity, z ktorých doslova vyžaruje ženstvo. Vitajte vo svete Fendi! Ktoré ďalšie trendy by nemali v budúcej sezóne chýbať vo vašom šatníku?

Otvoriť v galérii (13)
Žena v bílých šatech Fendi SS2021
Žena v bílých šatech Fendi SS2021Source: Fendi.com

Otvoriť v galérii (13)
Žena v transparentním modelu Fendi SS2021
Žena v transparentním modelu Fendi SS2021Source: Fendi.com

Otvoriť v galérii (13)
Žena v transparentním modelu Fendi SS2021
Žena v transparentním modelu Fendi SS2021Source: Fendi.com

Černé šaty FendiPřejít na e-shop
Source: Farfeth.com
Černé šaty Fendi

V žiare neónov

Ak ste si zaobstarali do šatníka horúci trend roku 2020 – neónové farby, rozhodne ich ešte neodkladajte. Aj naďalej sa totiž povezú na vlne úspechu, a to najmä v prípade doplnkov. Sladká ružová, svieža oranžová alebo výrazná žltá? Sem s nimi!

Otvoriť v galérii (13)
Žena v transparentním modelu Fendi SS2021
Žena v transparentním modelu Fendi SS2021

Otvoriť v galérii (13)
Žena v transparentním modelu Fendi SS2021
Žena v transparentním modelu Fendi SS2021Source: Fendi.com

Otvoriť v galérii (13)
Žena v modelu Fendi SS2021
Žena v modelu Fendi SS2021Source: Fendi.com

Jar v znamení elegancie

Stavte na budúcu sezónu na pánsky štýl alebo nežné kostýmy a nešliapnete vedľa. Šik oversized priliehavý strih so zdôraznením osieho pása, nesmrteľná čierna, sofistikovaná krémová alebo nežná biela? Limity sa nekladú. Nezabudnite k outfitu pred odchodom z domu pridať aj sebavedomie až do nebies a všetky rokovania budete mať v malíčku.

Otvoriť v galérii (13)
Žena ve světlém kostýmku Fendi SS2021
Žena ve světlém kostýmku Fendi SS2021Source: Fendi.com

Otvoriť v galérii (13)
Žena v modelu Fendi SS2021
Žena v modelu Fendi SS2021Source: Fendi.com

Černý kabát FendiPřejít na e-shop
Source: Farfeth.com
Černý kabát Fendi

Otvoriť v galérii (13)
Žena ve světlém kostýmku Fendi SS2021
Žena ve světlém kostýmku Fendi SS2021Source: Fendi.com

Čaká Fendi transformácia?

To, akým smerom sa bude uberať tvorba Kima Jonesa pre značku Fendi, je zatiaľ jednou veľkou neznámou. Bude nasledovať Karla Lagerfelda a Silviu Venturini Fendi, alebo sa vydá úplne opačným smerom? Odpoveď na túto otázku zistíme už o niekoľko mesiacov. On sám sa ale v minulosti preslávil miešaním streetwearu, pop kultúry a krajčírskeho umenia a vytváraním marketingu okolo svojich produktov. Aktuálne sa môžete na jeho tvorbu pozrieť prostredníctvom kolekcií Dior. Áno, aj tento dizajnér sa totiž rozhodol sedieť takzvane na dvoch stoličkách a okrem pánskych kolekcií Dior najnovšie uvedie aj spomínanú dámsku Fendi.

Kim Jones vyštudoval módu na Central Saint Martins. Svoju hviezdnu kariéru odštartoval v roku 2008, keď sa stal kreatívnym riaditeľom Richemont's Dunhill. Od roku 2011 do roku 2018 pôsobil ako pánsky umelecký riaditeľ v Louis Vuitton a následne Dior.

Otvoriť v galérii (13)
Kim Jones
Kim JonesSource: Profimedia

Žiadny nováčik, potvrdzuje Bernard Arnault

Dôveru do neho vkladá aj druhý najbohatší muž sveta Bernard Arnault, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ spoločnosti LVMH, do ktorej patria aj módne domy Christian Dior, Louis Vuitton a Fendi.

„Kim Jones je veľký talent a od svojho príchodu neustále preukazuje schopnosť prispôsobiť sa kódexom a dedičstvu domov LVMH, zatiaľ čo ich s veľkou modernosťou a drzosťou prehodnocuje. Som presvedčený, že v spoločnosti Fendi jeho vízia a vášeň veľmi prispejú k úspechu dámskych kolekcií.“

Otvoriť v galérii (13)
Bernard Arnault
Bernard ArnaultSource: Profimedia

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6, Praha 6

Martina Šmalclová

Názor PROTI PROUDU: Anděla Vostrá

Zvláda to Fendi bez ikonického Karla?

Minulý rok vo februári odišiel z tohto sveta ikonický módny návrhár Karl Lagerfeld. Silvia Venturini Fendi sa tak musela popasovať s ďalšou novou kolekciou sama. A kolekcia je už vonku. Zaujímalo by ma, čo by na ňu Karl povedal. Ja totiž až tak úplne nadšená nie som, ale je fakt, že ja som jednoducho rýpavá a orodujem za normálnu časť ľudskej populácie. Fakt, ktorý ale ani ja nemôžem ignorovať, je to, že jeho vplyv na históriu značky je neprehliadnuteľný. Revolučným spôsobom pretvoril základy práce s kožušinami a sprevádzal módny dom Fendi 50 rokmi neutíchajúcej inovácie.

Génius bez hraníc

Nebál sa posúvať hranice, bol pravým géniom s citom pre odvážnu estetiku, ktorý ovplyvnil celé generácie návrhárov. Pracoval v tandeme so Silviou Venturini Fendi. Vďaka tejto tvorivej dvojici je dnes značka Fendi synonymom nadčasovej kvality, silnej tradície, neúnavného experimentovania a odvážnej kreativity. Silvia teraz bola na kreovanie takzvane sama a musela sa zaobísť bez Karla…

Starý dobrý úchyl v parku

Otvoriť v galérii (4)
Žena v koženém kabátě Fendi SS2021
Žena v koženém kabátě Fendi SS2021Source: Fendi.com

Karl kožu miloval a dokázal s ňou robiť divy. V tomto prípade by si človek povedal, že ide o obyčajný kabát. Ja v tom vidím návrat do minulosti. Blbej minulosti, keď bolo Nemecko rozdelené na boháčov zo západu a chudákov z východu. Tento kabát má nadčasový akurát výstrih a dúfam, že pani pod ním ešte niečo má, pretože pri prvom pohľade si predstavím tých starých dobrých úchylákov z Petřína, ktorí vždy vyskočili z kríkov presne v tomto kabáte, a pokračovanie si už asi viete predstaviť.

Domáca tepláková súprava

Otvoriť v galérii (4)
Žena v krémovém overalu Fendi SS2021
Žena v krémovém overalu Fendi SS2021Source: Fendi.com

Takže, priatelia, v tomto chodím doma. Toto Silvia normálne okopírovala odo mňa! Zdá sa mi, že som si to pred sto rokmi kúpila vo výpredaji niekde v Drážďanoch. Môžem len odporúčať, dobre sa v tom váľa na gauči aj v posteli. Ja v tom teda aj upratujem, vynášam odpadky, ale ďalej než k popolniciam by som v tom nešla. Môj frajer už neskrývane dúfa, že sa tento model záhadne stratí počas jarného upratovania.

Babičkine šatočky

Otvoriť v galérii (4)
Žena v šatech Fendi SS2021
Žena v šatech Fendi SS2021Source: Fendi.com

Tento model mi pripomína moju babičku. Teda, moja babička má iné proporcie, ale tieto šaty má. Sú jednoducho pre slušné dievčatá alebo veľmi neslušné dievčatá, ktoré sa snažia pôsobiť opačne. A čo tá skvelá taštička? Tú mám tiež! Červenú! Ružová je teda lepšia, to je jasné. Ale pamätám si časy hlbokého komunizmu, keď sme ich mali všetci. Takže za mňa je toto veľmi retro, ale, bohužiaľ, také retro, ktoré nebolo cool ani vtedy, nieto ešte dnes.

Bohyňa Herzigová

Otvoriť v galérii (4)
Eva Herzigová v černém modelu Fendi SS2021
Eva Herzigová v černém modelu Fendi SS2021Source: Fendi.com

Som rada, že aspoň tá Evička vyzerá pekne. Neviem, či to bol jej vlastný výber, alebo si jednoducho môže obliecť čokoľvek a vyzerá božsky, ale toto chválim. Minimalistické, decentné, a presne taká je aj táto česká kráska.

Anděla Vostrá
Páčil sa vám článok?
Diskusie 0 Vstúpiť do diskusie