Európske mestá, kam sa Česi vydajú hneď, len čo budú môcť: dôvodom nie je len turistika!

Pýtali sme sa Čechov na vysnené mestá v Európe. Jedno z nich si praje navštíviť aj známa influencerka Nikol Trojanová.
29.Apr 2021
 

Cestovanie je momentálne značne obmedzené, ale nič nebráni tomu, aby sme o svojich budúcich dobrodružstvách aspoň nesnívali. Preto sme sa Čechov spýtali na to, aké mesto v Európe by radi navštívili, len čo sa skončí pandémia koronavírusu. Odpovede aj dôvody na návštevu vysnenej európskej destinácie boli rôznorodé a niektoré vás možno aj prekvapia!

Nikol Trojanová

Cestovanie očami influencerky Nikol Trojanovej

Cestovanie rozširuje obzory a obohacuje náš život o skúsenosti aj zážitky. Navyše, aj štúdiami je dokázané, že robí ľudí šťastnejšími, čo môže potvrdiť aj známa influencerka Nikol Trojanová, ktorá si bez cestovania nedokáže svoj život predstaviť.

„Cestovanie milujem pre otváranie nových obzorov, teda pre zisťovanie, ako žijú ľudia na celej planéte, čo jedia a aké majú hodnoty. Rada spoznávam nové miesta, a ako som už spomenula, aj jedlá. S priateľom milujeme všetko jedlo a sme nadšení, keď jeme u miestnych na druhom konci sveta a zistíme, aké výborné a zároveň úplne iné jedlo varia. A samozrejme tiež spoznávame iné krajiny a prírodu a tešíme sa, čo na druhý deň človek na cestách zase uvidí,“

povedala našej redakcii Nikol, ktorá rovnako ako množstvo Čechov musela obmedziť cestovanie na minimum.

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí, Praha 6

„Chýba mi možnosť pozrieť sa na mapu a povedať si, kam vyrazíme tentoraz, ako sme to s priateľom celé dva roky pred pandémiou robili. Bolo to skvelé a ani sme si vtedy neuvedomovali, aká veľká sloboda to je. Teraz sme cestovanie samozrejme obmedzili, ale keďže bez neho nemôžeme byť, vyberáme z tých málo destinácií, kam je možné sa vydať, a občas niekam vyrazíme. Ako naposledy pred pár dňami obytňákom do Chorvátska,“

prezradila obľúbená blogerka.

Nikol Trojanová v Šibeniku
Nikol Trojanová v Šibeniku • Source: Foto se souhlasem Nikol Trojanové

Bývalá účastníčka reality show VyVolení a Hotel Paradise plánuje svoje budúce cesty aj počas pandémie. Kam by rada vyrazila?

„Mimo Európu by som sa najskôr rada pozrela do Mexika a Kanady, obe destinácie, kam nám minulý rok zrušili let. No a z európskych krajín je to Francúzsko a moje milované Taliansko a Rím,“

zverila sa na záver usmievavá Nikol.

Aké európske mestá najviac lákajú obyvateľov Česka?

Na sociálne siete sme umiestnili anketu, v ktorej ľudia odpovedali na to, aké európske mestá by chceli navštíviť po pandémii. Najčastejšie sa v odpovediach objavovali tieto metropoly:

Barcelona

Barcelona
Barcelona • Source: Unsplash

Hlavné mesto Katalánska je lákadlom pre mnoho Čechov a niet divu! Barcelona je centrom módy, umenia, architektúry, gastronómie i futbalu. Sídli tu slávny veľkoklub FC Barcelona, ktorý má fanúšikov po celom svete.

„Môj sen je navštíviť alebo žiť v Barcelone a chodiť na zápasy. Majú výborný tím a hlavne krásny štadión,“

napísal v našej ankete mladý futbalista Alexandr.

Camp nou
Camp nou • Source: Pixabay

Množstvo fanúšikov futbalu mieri do Barcelony na zápas alebo minimálne za prehliadkou štadióna Camp Nou, ktorý má kapacitu 99 354 miest. Najkozmopolitnejšie mesto v Španielsku ponúka tiež filmový festival trvajúci celý mesiac (február – marec), výstavy umenia, svetovo preslávené múzeá, delikátnu kuchyňu s množstvom morských plodov a samozrejme tiež rušný nočný život. Barcelona získava oproti Madridu body navyše vďaka úžasným plážam priamo v meste. Dve najbližšie pláže Platja de Sant Sebastiá a Platja de Barceloneta sú ľahko dostupné priamo z centra Barcelony.

La Sagrada Familia
La Sagrada Familia • Source: Unsplash

Ak máte z akéhokoľvek dôvodu namierené do Barcelony, nemali by ste vynechať návštevu rímskokatolíckeho chrámu La Sagrada Família, ktorý je považovaný za symbol Barcelony. Výstavba najslávnejšieho Gaudího diela prebieha už od roku 1882 a dokončené dielo bude s tromi veľkolepými fasádami a 18 vežami najvyšším chrámom na svete. Stavba bude pravdepodobne dokončená v roku 2026, teda po 144 rokoch od zahájenia stavby a na 100. výročie od Gaudího úmrtia.

Rím

Koloseum
Koloseum • Source: Unsplash

Ďalším mestom, ktoré sa často objavovalo v našej ankete, bola talianska metropola Rím.

„Chcel by som navštíviť Rím, je to srdcovka. Jedlo, pamiatky i krásne počasie,“

odpovedal v našej ankete mladý muž David.

Len čo sa povie Rím, väčšine z nás sa vybaví Koloseum, najväčší rímsky a zároveň jediný amfiteáter, v ktorom sa odohrávali hony na zvieratá, krvavé hry i gladiátorské zápasy v mene cisára. Rím ponúka aj ďalšie nádherné pamiatky ako Panteón, Baziliku sv. Petra či Forum Romanum, čo je po Koloseu najznámejšia pamiatka Ríma vo svete. Ak radi sledujete filmy, ktoré tu boli natočené, pravdepodobne sa v nich objaví aj najslávnejšia rímska Fontána di Trevi, do ktorej ľudia hádžu mince, a barokové námestie Navena, kde sa nachádza známa Fontána štyroch riek.

Fontána čtyř řek
Fontána čtyř řek • Source: Unsplash

Rím však nie je len o pamiatkach, môžete tu navštíviť aj rôzne múzeá alebo zoo, ktorá je otvorená po celý rok okrem 25. decembra. V Ríme môžete tiež vyraziť k vode a užiť si perfektný deň na pláži. Tri najzaujímavejšie pláže sú Lido di Ostia, Torvajanica a Sebaudia.

Praha

Praha
Praha • Source: Unsplash

Možno to niektorých z vás prekvapí, ale medzi odpoveďami sa často objavovala aj stovežatá Praha. To, čo je denný chlieb pre obyvateľov Prahy a jej okolia, môže pre niekoho znamenať obrovský zážitok. Niektorí ľudia v Prahe totiž ešte nikdy neboli. A niekto sa naopak teší do Prahy preto, že je síce Čech/Češka, ale žije mimo územia Českej republiky.

„Ako Češka žijúca na Slovensku by som rozhodne chcela navštíviť Prahu alebo Londýn,“

reagovala na našu anketu mladá žena Karolína.

Srdce Európy ponúka nespočetne historických pamiatok – Karlov most, Pražský hrad, Kráľovskú cestu, Národné múzeum, Národné divadlo a Staromestské námestie, kde sa davy turistov pravidelne zhromažďujú pri radnici s orlojom, aby videli pohybujúcich sa apoštolov v oknách nad astronomickým ciferníkom. Praha je navyše pre turistov lacná, a preto napríklad Angličania milujú tunajšie reštaurácie a najmä bary a nočný život.

Londýn

Tower Bridge
Tower Bridge • Source: Unsplash

Veľa Čechov sníva tiež o návšteve Londýna, kde takisto nájdeme množstvo historických pamiatok. Medzi najznámejšie patrí Tower Bridge, Trafalgar Square, Houses of Parliament a Big Ben, ktorého rekonštrukcia by sa mala skončiť tento rok. Samozrejmosťou je tiež Buckinghamský palác, ktorý je oficiálnym sídlom kráľovskej rodiny, a najznámejší londýnsky park Hyde Park, kam mieri za odpočinkom množstvo miestnych aj turistov.

Londýn však nie je len o historických pamiatkach a nových moderných mrakodrapoch. Milovníci anglickej Premier League chcú ísť do Londýna výhradne kvôli futbalu. V Londýne sa nachádzajú veľkokluby ako Chelsea, Arsenal, Tottenham či West Ham.

„Chcem navštíviť Londýn a jednoznačne kvôli futbalu. Najväčší sen je vidieť derby o sever Londýna medzi Arsenalom a Tottenhamom,“

napísal fanúšik londýnskeho Arsenalu FC Michal.

Emirates Stadium (stadion klubu Arsenal FC)
Emirates Stadium (stadion klubu Arsenal FC) • Source: Unsplash

Ak sa chystáte do Londýna, nezabudnite si so sebou pribaliť dáždnik. Počasie je tu nevyspytateľné, ale ak chytíte slnečné dni, je Londýn prekrásny.

Paríž

Paříž
Paříž • Source: Unsplash

Mesto lásky i neskutočnej romantiky zabodovalo aj v našej ankete. Ak ale čakáte, že všetci sa do Paríža chystajú so svojou drahou polovičkou, aby sa mohli romanticky prechádzať parížskymi uličkami a potom si urobili zamilovanú selfie pod Eiffelovkou, ste na omyle!

„Od malička bolo mojím snom pozrieť sa do Paríža, vidieť Disneyland a hlavne vidieť štadión Paris Saint-Germain. A celkovo ma láka mesto samotné,“

odpovedala mladá slečna Ela v našej ankete.

Ak chcete zažiť aj pravú Parížsku, odporúčame Avenue Champs-Élysées, kde na vás čaká promenáda luxusu. Najznámejšia ulica a zároveň najrušnejšia dopravná tepna v Paríži ponúka obchody s tými najluxusnejšími značkami, reštaurácie, kaviarne a banky. Vzhľadom na vysoké nájmy býva dnes v ulici len veľmi málo obyvateľov, a tak sa v horných poschodiach budov vyskytujú prevažne kancelárie obchodných zastúpení či finančné inštitúcie.

Avenue Champs-Élysées s Arc de Triomphe du Carrousel
Avenue Champs-Élysées s Arc de Triomphe du Carrousel • Source: Unsplash

Určite by ste nemali vynechať katedrálu Notre-Dame, ktorá skončila v apríli roka 2019 v plameňoch, múzeum umenia Louvre a víťazný oblúk Arc de Triomphe du Carrousel, ktorý postavil Napoleon. Za zmienku stojí tiež kabaret Moulin Rouge v štvrti Pigalle a bazilika Sacré-Coeur, od ktorej budete mať celý Paríž ako na dlani.

Amsterdam

Amsterdam
Amsterdam • Source: Unsplash

Hlavné mesto Holandska je na zozname prianí nejedného Čecha. Nájdete tu stavby domov na vysokých pilotoch a domy krútiace sa do všelijakých tvarov pozdĺž úzkych kanálov (grachty), všadeprítomné bicykle, múzeum Heineken, množstvo výkladov s ľahkými dievčatami v štvrti lemovanej červenými lampášmi (tzv. red light district) a more tulipánov.

„Amsterdam ma láka pre svoju atmosféru. Milujem tulipány, a keďže je mesto tulipánov plné tulipánov, dokáže to vo mne vyvolať veľmi silný pocit. Láka ma aj preto, že moja prvá láska bola práve z Amsterdamu a vždy som chcela vidieť, kde vyrastal a žil,“

napísalo mladé dievča Victoria, ktorá považuje Amsterdam za svoju srdcovku.

Tulipány i typická amsterdamská architektura
Tulipány i typická amsterdamská architektura • Source: Unsplash

Amsterdam nie je len mestom tulipánov, ale aj coffeeshopov, kde sa dajú pre osobnú spotrebu kúpiť takzvané mäkké drogy, ako je hašiš a marihuana. Holandská metropola známa bohatým nočným životom chce však zamedziť drogovej turistike tým, že zakáže vstup do coffeeshopov zahraničným turistom. Amsterdam je vďaka tolerantnému prístupu k ľahkým drogám a sexualite siedmym najnavštevovanejším mestom v Európe.

V ankete sa niekoľkokrát objavili tiež mestá ako Miláno, Benátky, Madrid, Manchester, Liverpool a Moskva. Dôvody návštevy boli podobné ako u väčšiny predchádzajúcich miest, teda pamiatky, jedlo a futbal. Nech už sa vydáte kamkoľvek, starostlivo sledujte, aké opatrenia budú pre vás platiť v danej krajine a zároveň aj po návrate domov.

Jedno je isté – koronavírusu sa zo dňa na deň nezbavíme, takže aj keď sa situácia vo svete upokojí, nič nebude samozrejmosťou ako kedysi. Možno si však vďaka tomu budeme všetko o to viac vážiť…

Luxury Prague Life

Photo gallery (0)

View photo gallery

About the author

My name is Šárka Peková and my biggest passion is fashion and traveling. I'm interested in football, which is an unconventional hobby for a woman, but I'm simply myself. I like to spend my free time with my family and friends. I also like to go for a walk with my dog ​​Sam or to the cinema for a romantic comedy or movie based on true events.
Šárka Peková
Luxury Real Estates
Penthouse Troja 309m
Praha 7

Penthouse Troja 309m

5 + KK 309 m², ter. 52 m²
price upon request
Show property
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
price upon request
Show property
Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m

5 + KK 298 m², ter. 31 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt s terasou - Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Luxusní byt s terasou - Praha 1 - Nové Město

6 + KK 445 m², ter. 144 m²
57 475 000 CZK
Show property
Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m

6 + KK 632 m²
price upon request
Show property
Luxusní vila na prodej - Praha - Západ - 750m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - Západ - 750m

7 + 1 750 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m
Praha 6

Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m

5 + KK 426 m², ter. 250 m²
price upon request
Show property
Prodej luxusního mezonetového bytu na Praze 8
Praha 8

Prodej luxusního mezonetového bytu na Praze 8

3 + KK 145 m², ter. 11 m²
18 490 000 CZK
Show property
Luxusní byt na prodej Praha - 320m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Praha - 320m

5 + KK 320 m², bal. 4 m², ter. 38 m²
price upon request
Show property
Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha

Atypický 620 m²
price upon request
Show property
Byt na prodej Smetanovo nábřeží 235m
Praha 1

Byt na prodej Smetanovo nábřeží 235m

5 + KK 235 m²
79 000 000 CZK
Show property
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m

4 + KK 146 m², ter. 27 m²
price upon request
Show property
Byt na prodej v historickém paláci - Praha 1
Praha 1

Byt na prodej v historickém paláci - Praha 1

5 + 1 143 m²
price upon request
Show property
Prodej luxusního bytu s terasou - Praha 4
Praha 4

Prodej luxusního bytu s terasou - Praha 4

1 + KK 55 m², ter. 12 m²
9 980 000 CZK
Show property
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
price upon request
Show property
Luxusní kancelář na prodej Praha 1 - Staré
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej Praha 1 - Staré

4 + KK 229 m²
50 000 000 CZK
Show property
Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 251m
Praha 1

Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 251m

4 + KK 288 m², ter. 37 m²
price upon request
Show property
Byt na prodej Praha 1 - Josefov - 125m
Praha 1

Byt na prodej Praha 1 - Josefov - 125m

3 + KK 125 m²
price upon request
Show property
Luxusní rodinný dům Praha 6 - Ořechovka
Praha 6

Luxusní rodinný dům Praha 6 - Ořechovka

5 + 1 246 m²
46 900 000 CZK
Show property
Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 93m
Praha 5

Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 93m

3 + KK 93 m², ter. 11 m²
11 228 000 CZK
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 127m²
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 127m²

127 m²
87 852 CZK
Show property
Prodej luxusního bytu Praha 4 - 214m
Praha 4

Prodej luxusního bytu Praha 4 - 214m

4 + KK 214 m², ter. 59 m²
price upon request
Show property
Luxusní kancelář na pronájem - Praha 1 - Nové
Praha 1

Luxusní kancelář na pronájem - Praha 1 - Nové

3 + 1 117 m², bal. 3 m²
37 500 CZK
Show property
Pronájem luxusní kancelář Praha 1 - 55m
Praha 1

Pronájem luxusní kancelář Praha 1 - 55m

2 + 1 58 m², bal. 6 m²
27 000 CZK
Show property
Obchodní prostor k pronájmu, Praha 1 - 249m²
Praha 1

Obchodní prostor k pronájmu, Praha 1 - 249m²

249 m²
216 329 CZK
Show property
Kancelář na pronájem Praha 1 - 52m
Praha 1

Kancelář na pronájem Praha 1 - 52m

54 m², bal. 2 m²
18 000 CZK
Show property
Obchodní prostor k pronájmu, Praha 1 - 48m²
Praha 1

Obchodní prostor k pronájmu, Praha 1 - 48m²

48 m²
46 000 CZK
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 153m²
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 153m²

153 m²
93 789 CZK
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 146m²
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 146m²

146 m²
93 392 CZK
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 274m2
Praha 5

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 274m2

price upon request
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 265m2
Praha 5

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 265m2

price upon request
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 2 - 684m
Praha 2

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 2 - 684m

993 m², ter. 309 m²
price upon request
Show property
Obchodní prostor k pronájmu, Malá Strana
Praha 5

Obchodní prostor k pronájmu, Malá Strana

154 m²
price upon request
Show property
Restaurace na pronájem Troja - 397m
Praha 7

Restaurace na pronájem Troja - 397m

Atypický 397 m², ter. 37 m²
price upon request
Show property
Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m
Praha 10

Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m

2 + KK 73 m², ter. 14 m²
25 000 CZK
Show property
Obchodní prostor k pronájmu, Malá Strana
Praha 2

Obchodní prostor k pronájmu, Malá Strana

171 m²
price upon request
Show property
Luxusní kancelář k pronájmu v centru Prahy
Praha 2

Luxusní kancelář k pronájmu v centru Prahy

130 m²
42 900 CZK
Show property
Luxusní kancelář s terasou Praha 1 - 321m
Praha 1

Luxusní kancelář s terasou Praha 1 - 321m

465 m², ter. 144 m²
41 928 000 CZK
Show property
Kancelář k pronájmu, Praha 10 - 150m
Praha 10

Kancelář k pronájmu, Praha 10 - 150m

162 m², ter. 12 m²
price upon request
Show property
Vila na prodej Praha 6 - 277m
Praha 6

Vila na prodej Praha 6 - 277m

7 + 1 277 m²
18 750 000 CZK
Show property
Prodej luxusní administrativní budovy v okolí
Praha 9

Prodej luxusní administrativní budovy v okolí

5 + 2 1173 m²
price upon request
Show property
Kancelářské prostory na prodej na Praze 8
Praha 8

Kancelářské prostory na prodej na Praze 8

Atypický 489 m², ter. 211 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt s terasou Troja 152m
Praha 7

Luxusní byt s terasou Troja 152m

2 + KK 152 m²
31 800 000 CZK
Show property
Obchodní prostor na prodej na Praze 8 - Karlín
Praha 8

Obchodní prostor na prodej na Praze 8 - Karlín

Atypický 489 m², ter. 211 m²
price upon request
Show property
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
price upon request
Show property
Luxusní penthouse Troja 550m
Praha 7

Luxusní penthouse Troja 550m

Atypický 550 m², bal. 4 m², ter. 9 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt na prodej Praha 8 - 113m
Praha 8

Luxusní byt na prodej Praha 8 - 113m

4 + KK 113 m²
19 300 000 CZK
Show property
Luxusní byt na prodej - Praha 5 - Smíchov
Praha 5

Luxusní byt na prodej - Praha 5 - Smíchov

4 + KK 185 m², ter. 50 m²
22 090 000 CZK
Show property
Luxusní kancelář Staré město - Praha 1 - 118m
Praha 1

Luxusní kancelář Staré město - Praha 1 - 118m

3 + 1 118 m², bal. 3 m²
price upon request
Show property
Byt na pronájem Nové Město - Praha 1 - 72m
Praha 1

Byt na pronájem Nové Město - Praha 1 - 72m

2 + KK 74 m², bal. 2 m²
22 000 CZK
Show property
Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m
Praha 5

Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m

3 + KK 115 m²
price upon request
Show property
Prodej luxusní vily v okolí Prahy
Praha 9

Prodej luxusní vily v okolí Prahy

5 + 2 1173 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt s výhledem 177m
Praha 2

Luxusní byt s výhledem 177m

4 + 1 177 m²
120 000 CZK
Show property
Komerční prostor k pronájmu Praha 5 - 230m
Praha 5

Komerční prostor k pronájmu Praha 5 - 230m

Atypický 230 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt na pronájem Nové Město - 117m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem Nové Město - 117m

3 + 1 119 m², bal. 2 m²
price upon request
Show property
Byt na pronájem-Praha
Praha 3

Byt na pronájem-Praha

3 + 1 111 m²
49 000 CZK
Show property
Supermakléřky - real estate comics