Top hledané
Výsledky (0)
Nesleduj. Nasleduj. Buď zadkom, ktorý hýbe svetom!

Dá sa ešte vôbec veriť zadkom? Tým pravým, zdá sa, odzvonilo

Valentina Lebová
01.Jun 2021
8 minut čtení
Beyonce se take může pochlubit velmi atraktivním pozadím

Čo je malé, to je pekné. Čo je väčšie, to je krajšie. A verte, že u zadkov to platí dvojnásobne! Nie je to náhoda, že všetky ženy chcú mať krásne a dokonalé zadky. Bohužiaľ, často to pre nás znamená veľké sebazaprenie a hodiny strávené v posilňovni, vyváženú stravu a tiež dobre padnúce oblečenie. Svoje o tom vie napríklad speváčka JLo, ktorá na sebe tvrdo pracuje a ako jedna z mála sa môže pýšiť krásnym – a pravým – zadkom. Alebo napríklad 46-ročná Larsa Pippen, ktorej oblá zadnica v neónových plavkách minulý piatok rozžiarila celé pobrežie na Miami.

Beyonce se take může pochlubit velmi atraktivním pozadím

Čo si budeme hovoriť, veľa takých hviezd s pravým zadkom už nie je! A tak sme sa rozhodli zhodnotiť aj tie ostatné zadky, ktoré momentálne hýbu svetom…

Nie vždy ide všetko tak, ako chceme. A tak prichádzajú na rad tí, ktorým trvá vymodelovanie takého pekne vyformovaného zadku v ordinácii pár desiatok minút.

Otvoriť v galérii (11)
Larsa Pippen v neonových plavkách na miamské pláži
Larsa Pippen v neonových plavkách na miamské pláži Source: Profimedia

Larsa Pippen je modelka, televízna hviezda a hviezda Instagramu s dvomi miliónmi sledujúcich. Je tiež majiteľka prepychového zadku a ex manželka basketbalistu Scottieho Pippena. A kamarátka Kim Kardashian, majiteľky ďalšieho skvelého zadku. A práve táto žena, Larsa, bola minulý piatok videná na pobreží Miami v spoločnosti priateľov, a nedala sa prehliadnuť. Ani ona, ani jej zadok. Oboje je navyše veľmi často terčom pozornosti médií, čo modelka a podnikateľka s nadhľadom hádže za hlavu.

„Je mi jedno, čo kto hovorí. Každá žena môže milovať a žiť podľa svojich vlastných podmienok. Predvádzam svoje obľúbené plavky a obľúbenú spodnú bielizeň a nebránim sa ani živým rozhovorom a osobným stretnutiam. Chcem ukázať ženám po celom svete bez ohľadu na to, v akej životnej fáze práve sú, že môžu byť sexy a úspešné!“

hovorí Larsa Pippen na svojich sociálnych sieťach.

Otvoriť v galérii (11)
Kim Kardashian stojící v moři
Kim Kardashian stojící v mořiSource: Profimedia

Kedysi hanba, dnes nutnosť

Kedysi boli väčšie alebo dokonca veľké zadky synonymom krásy a tiež určitého blahobytu, prevažne v kultúre afroamerických žien. Oproti tomu sa v „bielej kultúre“ veľké zadky považovali za škaredé a neboli príliš vítané. Taká žena bola skrátka považovaná za tučnú. To všetko sa ale s príchodom 21. storočia dozaista zmenilo a hviezdy ako JLo alebo Beyonce, ktoré sú typické práve svojím výraznejším pozadím, udali nový smer, ktorý je dnes témou číslo jeden.

Otvoriť v galérii (11)
Jennifer Lopez ve fialových elasťákách
Jennifer Lopez ve fialových elasťákáchSource: Profimedia

Teraz, keď v centre pozornosti stoja Kim Kardashian a Nicki Minaj, dochádza vo vnímaní tela doslova k revolúcii toho, aký zadok je skutočne atraktívny. A budete sa diviť, ale malý a plochý jednoznačne nie. Tým, ako sa zdá, nadobro odzvonilo!

Mnoho žien – prevažne z Brazílie a USA – v súčasnosti podstupuje operáciu, aby sa ich telo doslova zvlnilo do tvarov věstonickej Venuše, nosia vypchatú spodnú bielizeň a módny priemysel ponúka najrôznejšie štýly džínsov navrhnutých tak, aby, čo sa týka pozadia, zdvihli aj plochú pristávaciu dráhu.

Luxusní byt na prodej, Praha 6 -127m
Luxusní byt na prodej, Praha 6 -127m, Praha 6

Fitnes len ako jedna z ciest

Asi prvá, kto sa mohol pochváliť skutočne krásnym a veľmi guľatým zadkom, bola Jen Setler, influencerka, ktorá svoju kariéru postavila nielen na cvičení a Instagrame, ale práve na peknom a pevnom zadku. Získala dokonca titul „najlepší zadok internetu“.

Otvoriť v galérii (11)
Jen Selter, idol internetu
Jen Selter, idol internetuSource: Profimedia

Štafetu po nej prevzala žena svetlej pleti a poňatie pozadia ženského tela dostalo úplne nový rozmer.

A tak sa to, čo sa kedysi považovalo za skoro nevhodné a komici si z toho robili srandu, stalo niečím, čo je považované za symbol dokonalosti. Je to ale skutočne také dokonalé?

Byt se zahradou Praha 7 - Bubeneč
Byt se zahradou Praha 7 - Bubeneč, Praha 7

Kde sa začína dokonalosť?

Osobne sa na to ako fitnes tréner pozerám dvojitým metrom. Určite, vycvičiť zadok do tvaru a istej veľkosti je fajn a istotne to zdvihne sebavedomie každej žene. Špeciálne ušité nohavice s vnútornými silikónovými prúžkami na podporu guľatého pozadia tiež. Ale plastika? Navyše, tí, ktorí sa pre ňu rozhodli, sa jednoznačne neriadili heslom „všetko s mierou“. Výsledkom sú doslova nevzhľadné zadky bijúce do očí a absolútne nekompatibilné s postavou ako celkom.

Otvoriť v galérii (11)
Nicky Minaj v šatech a lá body
Nicky Minaj v šatech a lá bodySource: Profimedia

Proti gustu však žiadny dišputát. Je na každom, ako zhodnotí svoj vzhľad, a ak sa to niekomu páči, je to čisto len jeho vec.

Teraz ale vážne. Trochu sa to zvrtlo a zo zadkov sa stala doslova fitnes obsesia! Posadnutosť žien svojím pozadím je na vzostupe a odborníci nad tým krútia hlavou.

Zadky v číslach

O tomto „zadkovom“ kulte svedčí aj fakt, že augmentácia pozadia bola jednou z najžiadanejších aj v roku 2020, keď ju podstúpilo približne 1 200 žien a celkový počet vzrástol o celých 22 % oproti predchádzajúcemu roku a o celých 77,6 % oproti roku 2015. V túžbe po dokonalom pozadí sú ženy ochotné zaplatiť doslova majland, keďže ceny sa začínajú na 8 000 librách, čo je vyše deväť tisíc eur.

Plastická operácia zadku trvá približne 2 až 3 hodiny a patrí medzi tie viac nebezpečné. Stále je to ale oveľa rýchlejšia forma modelácie oproti bežnému cvičeniu v kombinácii s vhodne zvolenou stravou. Vycvičiť pozadie do tvaru a veľkosti, akú si prajete, chce pol roka doslova tvrdej driny dva až trikrát týždenne, pričom tréning musí byť plne zameraný na aktiváciu svalov na zadku.

Možno aj preto sa mnoho žien radšej rozhodne pre plastiku, pri ktorej dostanú vysnívané koláče takmer bez práce. Skvelým príkladom je práve Kylie Jenner, u ktorej si skrátka nemôžete nevšimnúť nielen zadok, ale celé telo pozmenené plastikami.

Otvoriť v galérii (11)
Kylie Jenner ukazující své vnady v plavkách
Kylie Jenner ukazující své vnady v plavkáchSource: Profimedia

Zadok, zadok a zas len zadok!

Mnoho fitnes centier zameralo svoje lekcie na budovanie pekného pozadia. Svedčí o tom aj fakt, že za úplne najhorúcejšiu telocvičňu je považovaná losangelská Bünda: portugalský slang pre zadok, doslova „domov lepšieho zadku“ – telocvičňa sa naplno venuje práci na vašom pozadí. Sľubuje ale „celkovú zmenu tela“:

„Len čo raz dosiahneš ‚Bünda‘, už sa nikdy neobzrieš späť… No, možno len kvôli tomu, aby si si vytvorila skvelé selfie,“

vyjadril sa jeden z miestnych trénerov.

Tento trend však nezasiahol len Spojené štáty. Aj britské fitnes centrá ponúkajú množstvo lekcií zameraných len na zadok, ako „BadAss“ alebo „Kylie Butt Lift“ pomenované po svetoznámej speváčke.

Kultúra cvičenia sa dozaista zmenila. To, čo bolo kedysi škaredé a ľudia sa za to hanbili, je dnes tým, čím sa chce väčšina žien pochváliť a na čo je hrdá. Dôraz na pevnú alebo „šťavnatú“, spodnú časť dnes predbieha ploché brucho ako svätý grál fitnes v časopisoch o zdraví žien.

Otvoriť v galérii (11)
Modelka Candice Swanepoel v oranžových bikinách
Modelka Candice Swanepoel v oranžových bikináchSource: Profimedia

„Ľudia mi prinesú fotku presne toho pozadia, ktoré chcú, a ja ako tréner a ten, kto im má pomáhať na ceste zdravého životného štýlu, musím tak trochu oponovať: dobre, skúsme si obrázok lepšie rozobrať,“

hovorí osobný tréner Kelechi Okafor.

„Toto nie je zadok vytvorený tvrdým a precíznym tréningom. Tento zadok je len práca šikovných rúk plastického chirurga, pretože nikdy nemožno trénovať len jednu časť nášho tela. A tu, ako sami vidíte, kvadricepsy, hamstringy ani lýtkové svaly prakticky neexistujú,“

dodáva.

„Je potom na mne urobiť krok späť tým správnym smerom a snažiť sa im vysvetliť, že nie všetko, čo médiá prezentujú, je pravda dosiahnuteľná vlastnými silami.“

Zadok, zadok a zase zadok je ale témou nielen fitnes centier, ale svoje o tom vie aj kráľovná plastík a hviezdička reality show Chloe Ferry, ktorá naplno predviedla svoje vnady na pláži v Portugalsku. A posúďte sami, či možno toto ešte považovať za dar od Boha…

Otvoriť v galérii (11)
Nicky Minaj v průsvitných šatech
Nicky Minaj v průsvitných šatechSource: Profimedia

Otázkou ale zostáva, či je to vlastne ešte pekné?

Správny tréning ako cesta k úspechu

Niektorí odborníci na fitnes tvrdia, že trend však nie je len o estetike, a zastávajú názor, že správna aktivácia svalov na zadku tesne pred tréningom aktivuje výkonné spaľovanie počas samotného tréningu a pomáha pri správnom držaní tela. O tom vie svoje aj trénerka pilates Hollie Grant, ktorá hovorí:

„Akákoľvek forma aktivácie zadku pomáha ľuďom vrátiť panvu späť do neutrálnejšej polohy. Väčšina ľudí priame svaly zadku nezapája správne, často sedia, a tým sa svaly predlžujú a napínajú, čo má za následok ich deaktiváciu. Výsledkom je ochabnutý zadok a boľavý chrbát.“

Prototypom zdravo vyzerajúceho pozadia je rozhodne Jennifer Lopez, ktorá pravidelne cvičí a o svoje telo sa stará. Tá presne vie, že pekne vyzerajúce telo vyžaduje istú dávku úsilia.

Otvoriť v galérii (11)
JLo - vrací se Ben Affleck také k jejímu zadku?
JLo - vrací se Ben Affleck také k jejímu zadku?Source: Profimedia

Nie je to len o peknom zadku!

Pravda pravdúca. Ak budú svaly zadku neaktívne, skôr alebo neskôr vás budú bolieť kolená a spodná časť chrbta. Zadok je nutné posilniť tiež u žien, ktoré sú po pôrode. Dôvodom je jeho predĺženie počas tehotenstva vďaka hormónu relaxínu.

Vďaka správnej aktivácii svalov gluteusu, ako sa zadku odborne hovorí, zvýšite výkonnosť samotného tréningu, a to prevažne pri behu alebo základných komplexných cvikoch, ako je drep či mŕtvy ťah.

Jim Pate, hlavný fyziológ v londýnskom Centre for Health and Human Performance, súhlasí s tým, že aktivácia zadku je niečo, na čo by sme sa všetci mali zamerať.

„Cviky určené na zadok sú z veľkej časti komplexné, čo v praxi znamená, že využívajú viac svalových skupín vrátane stredu tela. To sa následne prejaví nielen na tom, ako rovno budete stáť, ale tiež na tom, ako bezbolestne sa budete môcť pohybovať.“

Instagram = instaKLAM?

Čo sa týka sociálnych sietí, je to všetko trochu iné. Vidíte tam tie najkrajšie zadky a otázkou zostáva, či to, čo vidíte, je následne to, ako také zadky naozaj vyzerajú.

Jedným z najospevovanejších zadkov sveta je ten, ktorý patrí Kylie Jenner, hviezdičke, ktorú preslávila domáca reality show a ktorá – čuduj sa svete – naozaj nezískala svoje pozadie tvrdým tréningom a hodinami strávenými vo fitku. Kylie je dokonalý obrázok toho, aké „šikovné“ môžu byť ruky plastického chirurga.

Otvoriť v galérii (11)
Candice Swanepoel
Candice Swanepoel Source: Profimedia

Svoje o tom určite vie aj jej sestra Kim Kardashian, ktorá však nikdy nepotvrdila špekulácie o tom, že jej zadok nie je reálny. Kimin zadok sa dostal do povedomia v roku 2014, keď zdobila celá jej maličkosť obálku časopisu The Paper ako poctu kontroverzným fotografiám Jean-Paul Goude Grace Jonesovej s titulkom „Break the Internet“ – a ako napovedá titulok, k totálnemu „rozbitiu“ internetu aj došlo a počas jedného dňa získala táto fotka milióny lajkov. Šlo doslova o akúsi virálnu senzáciu.

Sama Kim k tomu ale vraví:

„Moje pozadie je len výsledok tvrdého tréningu a odriekania, prácu plastických chirurgov za tým nehľadajte.“

Odborníci sa ale zhodujú, že taký zadok v posilňovni nevytvoríte. Už vôbec nie, keď na zvyšku tela nie sú viditeľné žiadne iné svaly.

Jedno je však isté. Celebrity ako Jennifer Lopez, Kim Kardashian a Nicki Minaj využívajú aktíva svojho pozadia plnými dúškami. Práve vďaka svojmu pozadiu sú úspešné na sociálnych médiách, predvádzajú dychtivú show na javisku a napodobňujú ich milióny žien po celom svete. Otázkou je, či je to správne.

Genetická lotéria

Na jednej strane plastiky alebo tvrdá drina, na strane druhej genetika. Svoje o tom vie tiež Candice Swanepoel, jedna z najznámejších modeliek Victoria’s Secret – stačí jediný pohľad na jej úchvatné nádherné telo a budete vedieť, prečo sa jej zadok právom považuje za jeden z najkrajších!

Otvoriť v galérii (11)
Kim Kardashian nedávno představila kolekci stahovacího prádla
Kim Kardashian nedávno představila kolekci stahovacího prádlaSource: Profimedia

Swanepoel má však to šťastie, že genetika je na jej strane, keďže ona sama nie je zástankyňou nadmerného cvičenia:

„Samozrejme, že cvičím, v tom, čo robím, to ani inak nejde, ale za svoje krivky vďačím hlavne rodinným predispozíciám. Mám šťastie – narodila som sa s pomerne rýchlym metabolizmom. A keď už hreším, tak si k hranolčekom dám veľkú porciu zeleniny. Všetko je o správnej rovnováhe.“

Tá v tejto lotérii jednoznačne vyhrala.

Nech už je trendy akýkoľvek zadok a nech už sa vy samy rozhodnete pre akýkoľvek, jedno je isté. Vy samy musíte žiť presne v tom tele, s ktorým budete na 100 % spokojné!

Páčil sa vám článok?
Diskusie 0 Vstúpiť do diskusie