Top hledané
Výsledky (0)
Táto sedmička dokonale ovláda Instagram.

Českí králi Instagramu: Ten, ktorý je hodný svojho mena, účastník StarDance i večný malérista

Kateřina Ostrejšová
09.Feb 2021
+ Pridať na Seznam.cz
4 minuty čtení
Karel Kovář alias Kovy_

Instagram už dávno nie je len dámskou parketou. Aj muži sa veľmi rýchlo naučili, ako sa na ňom dobre prezentovať. A každý láka svojich fanúšikov po svojom. Niekto polonahým telom v plavkách, iní zase fotkami roztomilých ratolestí či drahých áut. My sa pozrieme na sedmičku tých, ktorí svoj „biznis“ presunuli prevažne na sociálne siete. Toto sú českí králi Instagramu!

Jirka Král alias @jirkakral (917 tisíc fanúšikov)

Otvoriť v galérii (7)
Jiří Král
Jiří Král Source: archiv Jiřího Krále

Kráľom nie je len v rodnom liste, ale aj na sociálnych sieťach. V uplynulých rokoch patril medzi najznámejších českých youtuberov, jedno jeho video malo mesačne viac ako 5 miliónov zhliadnutí. V roku 2018 dokonca dosiahol hranicu 1 milióna odberateľov. Rovnaké číslo dosiahol v tom istom roku hneď dvakrát, a to vtedy, keď vydal dokument „Byl jsem youtuber“, ktorý mal počas prvého dňa milión zhliadnutí. V dokumente oficiálne oznámil, že na YouTube končí a aktívny zostáva na Instagrame. A ani tam nemá k miliónovej hranici ďaleko. Svojich fanúšikov pravidelne zásobuje fotkami z ciest, a to najmä so svojou novopečenou manželkou Karolínou.

Jan Macák alias @ment97 (806 tisíc fanúšikov)

Otvoriť v galérii (7)
Jan Macák
Jan MacákSource: archiv Jana Macáka

Pardubický rodák má len dvadsaťtri rokov, no aj napriek tomu má na svojom instagramovom účte viac ako 800 tisíc sledujúcich. Jan Macák sa preslávil aj na YouTube. Svoje prvé video publikoval už v 12 rokoch, keď sa zameriaval na hranie hier. Najúspešnejší bol s hrou Minecraft. V roku 2017 dosiahol na svojom kanáli 1 milión odberateľov. Jeho druhým kanálom je MenTlive, kde zdieľa vlogovanie, objavovanie opustených budov a videá z ciest. Jeho zatiaľ najúspešnejším videom bolo preskúmavanie opustenej továrne bývalej pardubickej Tesly.

Na jeho Instagrame sa často objavujú drahé autá, dobré jedlo a extravagantné oblečenie.

Karel Kovář alias @kovy_gameballcz (771 tisíc fanúšikov)

Otvoriť v galérii (7)
Karel Kovář
Karel KovářSource: archiv Karla Kováře

Pardubických influencerov tu máme hneď dvoch, tým ďalším je Karel Kovář. A aj tento mladík má za sebou mnoho úspechov. Od roku 2016 každoročne vyhráva ocenenie Video bloger roka na Czech Social Awards. V roku 2019 účinkoval v 10. sérii televíznej tanečnej súťaže „StarDance, když hvězdy tančí“, kde vypadol v semifinále. Okrem iného je autorom dvoch kníh – prvú vydal v roku 2017 s názvom „Ovšem“, kde sa verejne priznal k tomu, že je gej. O dva roky neskôr publikoval „Ipohádku“, netradičnú rozprávku o zle menom Internet.

Kovy sa veľmi aktívne zaujíma o politické dianie v Česku i vo svete, čo prezentuje aj na sociálnych sieťach. Práve tam sa stal tvárou značiek ako Zalando či Bageterie Boulevard.

Erik Meldik alias @erikmeldik (632 tisíc fanúšikov)

Otvoriť v galérii (7)
Erik Meldik s dětmi
Erik Meldik s dětmiSource: archiv Erika Meldika

Erika Meldika by sme mohli označiť ako matadora českého YouTubu. Kanál ViralBrothers si založil spoločne s Čeňkom Stýblom pred viac ako desiatimi rokmi. S 2,75 miliónom odberateľov je tak najviac odoberaným kanálom na českom YouTube. Najstaršie videá na ich kanáli sa volajú „Debilní kecy“, ktoré sú súhrnom stereotypnej predstavy o rôznych skupinách obyvateľstva (učiteľky, matky a pod.).

V jeho prípade je vidieť, že naozaj každý raz dospeje. V 34 rokoch má dve deti, ktoré sú hlavnou náplňou jeho Instagramu. Našťastie pre fanúšikov ale ani po tridsiatke nestráca zmysel pre humor a pravidelne zásobuje sociálne siete vtipnými videami.

Vladimír Kadlec alias @vladavideos (630 tisíc fanúšikov)

Otvoriť v galérii (7)
Vladimír Kadlec
Vladimír KadlecSource: archiv Vladimíra Kadlece

Vladimíra Kadleca budete pravdepodobne poznať skôr pod prezývkou „Vláďa“. Na YouTube pôsobí od roka 2013 a svojich 717 tisíc odberateľov si získal najmä videami, v ktorých si vie urobiť srandu aj sám zo seba. V poslednom čase sa začal venovať cvičeniu a bojovým športom, čím sa chváli aj na Instagrame. Najviac ho oslovilo MMA, a to natoľko, že sa minulý rok rozhodol sám vstúpiť do klietky a skúsiť si súboj proti slovenskému youtube kolegovi Petrovi Altofovi (Explo). Súboj sa pre pandémiu koronavírusu síce nekonal, ale „vojna youtuberov“" vzbudila u fanúšikov obrovský záujem. Ak to bude možné, obaja by sa v budúcnosti radi stretli vo vzájomnom súboji.

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m, Praha 1

Taras Povoroznyk alias @taraspovoroznyk (626 tisíc fanúšikov)

Otvoriť v galérii (7)
Taras Povoroznyk
Taras PovoroznykSource: archiv Tarase Povoroznyka

Český kontroverzný influencer ukrajinského pôvodu sa od ostatných českých youtuberov líši tým, že vytvára videá o parkoure a propaguje aktívny život a pohyb. Ale tiež tým, že jeho kariéru sprevádza jeden malér za druhým. V decembri 2018 vzbudil horúcu diskusiu, keď na svoj kanál nahral video pod názvom „Jsem pirát silnic“, v ktorom sa chválil rýchlou a nebezpečnou jazdou po diaľnici. Neskôr ho zo svojho kanálu zmazal a ospravedlnil sa. O rok neskôr sa ho počas streamu vo videu spýtal malý chlapec, prečo je jeho oblečenie z merchu také drahé. Povoroznyk mu odpovedal, že drahé veci nepredáva, ale že chlapec má málo peňazí. To, samozrejme, vzbudilo veľkú vlnu kritiky a vzápätí Taryho odsúdila väčšina českých influencerov. Aj v tomto prípade sa Povoroznyk neskôr ospravedlnil.

Dvadsaťosemročný Povoroznyk má manželku a dcéru a s fanúšikmi pravidelne zdieľa na sieťach čriepky zo svojho súkromia. Okrem to je vášnivým rybárom a ani o svoje úlovky sa nezabúda podeliť na Instagrame.

Martin Carev alias @martin_carev (569 tisíc fanúšikov)

Otvoriť v galérii (7)
Martin Carev
Martin CarevSource: archiv Martina Careva

„Jmenuju se Martin“ – práve pod touto prezývkou sa dostal na YouTube do povedomia dvadsaťdvaročný Martin Carev. A ak niekto vie natáčať videá z ciest, tak je to práve on. Odštartovalo sa to v roku 2015 cestou do Talianska, pokračovalo cestovaním do Hongkongu, USA, Iránu, JAR, Brazílie, na Taiwan a do množstva ďalších krajín. Práve vďaka tomu si získal veľkú obľubu fanúšikov na Instagrame. Aj tento mladík vie, na čo okrem cestovania ešte nalákať! Jeho profil často zdobia fotografie v plavkách.

A ktorý instagramový profil je váš najobľúbenejší?

Páčil sa vám článok?
Diskusie 0 Vstúpiť do diskusie