České kráľovné Instagramu: Drzá blondína, popálená kráska i bývalá youtuberka bojujúca s anorexiou

Najsledovanejšie influencerky v Česku, ktoré dobyli Instagram.
17.Jan 2021
 

Instagram je celosvetovo najobľúbenejšia platforma pre influencerov, a to isté platí aj pre Česko. V tomto článku sa konkrétne zameriame na české „instaženy“, ktoré v Čechách patria medzi tie najsledovanejšie a zároveň sa ich meno skloňuje v českých médiách. Sú osobité tým, že majú nielen zaujímavý obsah a veľký počet fanúšikov, ale zároveň v tom vedia chodiť. Na sociálnych sieťach si preto dokážu zarobiť rozprávkové peniaze, ktoré by väčšina ľudí zarobila za mnohonásobne dlhší čas. Nebudeme vás ďalej napínať. Toto sú ony, kráľovné českého Instagramu!

Anna Šulcová alias @anasulcova (850 tis. fanúšikov)

Anna Šulcová alias Anna Sulc
Anna Šulcová alias Anna Sulc • Source: Archiv Anny Šulcové

Anna Šulcová patrí medzi najvplyvnejšie influencerky, čo dokazuje fakt, že je niekoľkonásobnou držiteľkou Czech Social Awards v kategórii zameranej na inšpiráciu a vplyv. Ešte len dvadsaťjedenročná rodáčka z Prahy, ktorá rada natáča tanečné videá a vlogy zo svojich ciest po ceste, získala v roku 2017 titul videoblogerka roka a o rok neskôr sa umiestnila na prvom mieste v ankete Najlepší Instagram roka.

Anička síce zbiera jeden úspech za druhým, podľa svojich slov ale nemala v detstve na ružiach ustlané. Na základnej škole sa stretla so šikanou, nosila iné oblečenie a počúvala inú hudbu. Svojou originalitou si však nakoniec získala množstvo fanúšikov, ktorí ju dostali na vrchol influencerskej scény. Okrem iného sa populárna Češka preslávila tiež tým, že stretla svojho obľúbenca Shawna Mendesa a natáčaním jedného seriálu si zarobila na stretnutie so spevákom Justinom Bieberom. Momentálne zásobuje svojich fanúšikov na Instagrame, kde má 850 tisíc sledujúcich, tanečnými a fashion videami. V poslednom čase tiež veľa pracuje na svojej postave pravidelným cvičením.

Nikola Čechová alias @shopaholicnicol (793 tis. fanúšikov)

Nikola Čechová alias Shopaholic Nicol
Nikola Čechová alias Shopaholic Nicol • Source: Archiv Nikoly Čechové

Nikola Čechová alias Shopaholic Nicol sa primárne preslávila ako fashion youtuberka, oveľa vyšší je ale jej počet fanúšikov na Instagrame, kde ich má takmer 800 tisíc. Počas deviatich rokov svojej blogerskej kariéry sa vypracovala na jednu z najvyhľadávanejších a najlepšie platených influenceriek. V súčasnosti Nikola pôsobí ako moderátorka televízie Óčko a spoločne s Milanom Peroutkom moderuje reláciu Snídaně s Novou. Voľný čas trávi najmä s partnerom Jakubom Mahdalom a rada cestuje. V roku 2017 tiež naspievala svoju prvú pieseň Ztracená a objavila sa vo videoklipe hudobníka Pokáča.

Držiteľka ocenení Blogerka roka i Czech Social Awards si svoj marketingový image zakladá na pár dlhodobo platených spoluprácach, ale zároveň rada podporuje charitu a projekty, za ktoré si zaplatiť nenechá. Bez nároku na honorár napríklad navštívila dve misie Človeka v tiesni – Zambiu, aby fanúšikom ukázala chudobu v Afrike, a východnú Ukrajinu, aby ukázala život v blízkosti bojového frontu. V poslednom čase sa tridsaťjedenročná rodáčka z pražskej štvrti Letná zamerala tiež na vylepšenie svojej postavy pomocou zdravej stravy a pravidelného pohybu. Aj v tomto smere dokáže verejne pochváliť rôznych ľudí a spoločnosti bez toho, aby šlo o oficiálnu spoluprácu.

Byt na prodej Smetanovo nábřeží 235m
Byt na prodej Smetanovo nábřeží 235m, Praha 1

Barbora Ondráčková alias @fashioninmysoul (536 tis. fanúšikov)

Barbora Ondráčková
Barbora Ondráčková • Source: Archiv Barbory Ondráčkové

Lifestylová blogerka a módna influencerka Barbora Ondráčková vlastní jeden z najsledovanejších blogerských účtov v Česku. Na svojom dokonale upravenom instaprofile, na ktorom zdieľa zážitky z ciest i každodenné zábery, má už viac ako pol milióna odberateľov a ako sama priznáva, nad fotením a úpravou fotky strávi štyri až päť hodín.

Už niekoľko rokov sa dvadsaťštyriročná blogerka žijúca v Českej republike a Nemecku aktívne venuje svojmu vlastnému webu, kde sa so svojimi čitateľmi delí o vášeň k cestovaniu, móde a životnému štýlu. Jej cesty, ktoré v čase Covidu vzbudili vlnu diskusie, viedli už do mnohých destinácií a pravidelne navštevuje tiež svetové týždne módy. Aj vďaka tomu bol jej web ocenený ako jeden z TOP 10 módnych blogov v Českej republike. Okrem toho sa tejto úspešnej Češke podarilo spolupracovať s veľkými značkami, ako sú Cartier a Dior. Za selfie snov považuje selfie s Coco Chanel alebo Karlom Lagerfeldom, ktorý ju dokonca sledoval na Instagrame.

Bé Hà Nguyen alias @beha_nguyen (510 tis. fanúšikov)

Bé Hà Nguyen
Bé Hà Nguyen • Source: Archivy Bé Hy Nguyen

Bé Hà Nguyen, známa tiež ako Míša, je jednou z najznámejších českých influenceriek. Vo svojich vlogoch Stylewithme sa venuje predovšetkým móde, kozmetike a cestovaniu, a to isté platí aj pre jej Instagram, kde má už vyše 500 tisíc fanúšikov. Dvadsaťročná kráska s vietnamskými koreňmi vydala minulý rok so svojou maminkou dokonca vietnamskú kuchárku, ktorá vás naučí množstvo tradičných vietnamských receptov, no momentálne je, žiaľ, vypredaná.

Samotná Bé Ha verejne priznala, že vždy chcela byť blogerkou, ale keď začínala, trh bol blogmi už dosť presýtený. Preto si založila YouTube kanál, ktorý v tom čase nezažíval takú popularitu, a to sa vietnamskej kráske vyplatilo, pretože táto platforma postupne prerástla celou blogosféru. Momentálne má na svojom Youtube kanáli síce 395 tisíc sledujúcich, na svojom Instagrame sa však môže pýšiť cifrou 510 tisíc fanúšikov! Ako ale sama tvrdí, baví sa s ľuďmi podľa sympatií, nie podľa počtu sledujúcich. Ľudia, ktorí nefigurujú na sociálnych sieťach, sú pre ňu často oveľa zaujímavejší.

Tereza Hodanová alias @terihodanova (445 tis. fanúšikov)

Tereza Hodanová alias Teri Blitzen se svým přítelem
Tereza Hodanová alias Teri Blitzen se svým přítelem • Source: Archiv Terezy Hodanové

Bývalá česká youtuberka a víťazka Utuberingu Awards v ženskej kategórii Najpopulárnejší youtuber Tereza Hodanová alias Teri Blitzen sa momentálne venuje najmä vlastnému projektu Girls To Girls, ktorý podporuje ženy a dievčatá v emancipácii. V minulosti sa preslávila tiež svojimi vzťahmi s hercom Zdeňkom Piškulom a raperom Johnym Machettom, s ktorým naspievala song Vánoční.

V auguste 2019 Teri šokovala verejnosť priznaním, že už desať rokov má problém s poruchou príjmu potravy. Dvadsaťročná kráska síce pravidelne dostávala desiatky komplimentov na svoju postavu, sama ale vo svojom tele šťastná nebola. Najväčšou oporou bol pre ňu jej priateľ Jakub Strach, známy ako NobodyListen, no aj napriek tomu musela vyhľadať odbornú pomoc. Okrem už spomenutého projektu sa v súčasnosti venuje zdravým produktom a zároveň študuje psychológiu. A koľkými fanúšikmi sa Teri môže na Instagrame pýšiť? 450 tisícmi!

Kristýna Třešňáková alias @tresnickova (459 tis. fanúšikov)

Kristýna Třešňáková alias Týnuš Třešničková
Kristýna Třešňáková alias Týnuš Třešničková • Source: Archiv Kristýny Třešňákové

Kristýna Třešňáková, známa ako Týnuš Třešničková, sa na svojich sociálnych sieťach venuje hlavne kráse, móde a životnému štýlu. Aktuálne má na svojom instagramovom profile skoro 460 tisíc sledujúcich. Dvadsaťpäťročná rodáčka z Liberca mala už pred niekoľkými rokmi vysokú sledovanosť, ale tá sa jej zvýšila po tragickej udalosti na dovolenke v Turecku, kde bola so svojím vtedajším priateľom Viktorom Hajíčkom.

V septembri roka 2018 bola pôvabná influencerka popálená v istanbulskej steakovej reštaurácii Nusr-Et, ktorá patrí vyhlásenému kuchárovi Nusretovi Göckemu vystupujúcemu pod prezývkou Salt Bae. Po tejto nešťastnej udalosti skončila v starostlivosti tureckých lekárov a utrpela popáleniny 2. stupňa najmä na tvári a hornej časti tela. Týnuš strávila v nemocnici trištvrte roka a až po niekoľkých mesiacoch ukázala verejnosti svoje popálené telo. Napriek tomu, že u nej nehoda zanechala fyzické a dozaista i psychické následky, momentálne je známa Češka šťastná po boku nového priateľa a jazvy sa už naučila hrdo vystavovať.

Aneta Chovanová alias @a.n.d.u.l.a (223 tis. fanúšikov)

Aneta Chovanová alias A.N.D.U.L.A
Aneta Chovanová alias A.N.D.U.L.A • Source: Archiv Anety Chovanové

Aneta Chovanová, známa ako A.N.D.U.L.A, patrí medzi známe tváre Instagramu a jej popularita rapídne vzrástla v roku 2017, keď na svoj profil začala vkladať zábavné videá. Na svojom účte, kde má už 223 tisíc fanúšikov, sa snaží byť vždy sama sebou a svojou dokonalou vizážou, životným nadhľadom a štipkou drzosti je inšpiráciou pre mnoho žien. Svojim sledujúcim tiež s nadhľadom rozpráva o každodennom živote a otvorene hovorí o témach dnešnej spoločnosti.

Dvadsaťdeväťročná influencerka je povestná nielen svojou úprimnosťou a zmyslom pre humor, veselo má aj vo svojich vzťahoch. Za jeden rok sa stihla vydať za Petra Mikšíčka, rozviesť, otehotnieť a rozísť sa s otcom svojho syna Patrika, Františkom Doležalom, do ktorého sa bláznivo zamilovala a kvôli ktorému opustila svojho prvého manžela. Krátko potom, ako odhalila svetu svoje tehotenstvo, sa však s Františkom rozišla, pretože u neho praskla nevera. Aneta však všetkým ukázala, že i slobodné matky môžu byť sebestačné. Pred niekoľkými dňami šokovala svojich sledujúcich, keď oznámila veľký návrat k záletníkovi a nevylúčila, že by sa mohol skončiť fiaskom.

Ktorá z uvedených českých influenceriek vás baví najviac?

Luxury Prague Life

Photo gallery (0)

View photo gallery

About the author

My name is Šárka Peková and my biggest passion is fashion and traveling. I'm interested in football, which is an unconventional hobby for a woman, but I'm simply myself. I like to spend my free time with my family and friends. I also like to go for a walk with my dog ​​Sam or to the cinema for a romantic comedy or movie based on true events.
Šárka Peková
Luxury Real Estates
Penthouse Troja 309m
Praha 7

Penthouse Troja 309m

5 + KK 309 m², ter. 52 m²
price upon request
Show property
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
price upon request
Show property
Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m

5 + KK 298 m², ter. 31 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt s terasou - Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Luxusní byt s terasou - Praha 1 - Nové Město

6 + KK 445 m², ter. 144 m²
57 475 000 CZK
Show property
Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m

6 + KK 632 m²
price upon request
Show property
Luxusní vila na prodej - Praha - Západ - 750m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - Západ - 750m

7 + 1 750 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m
Praha 6

Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m

5 + KK 426 m², ter. 250 m²
price upon request
Show property
Prodej luxusního mezonetového bytu na Praze 8
Praha 8

Prodej luxusního mezonetového bytu na Praze 8

3 + KK 145 m², ter. 11 m²
18 490 000 CZK
Show property
Luxusní byt na prodej Praha - 320m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Praha - 320m

5 + KK 320 m², bal. 4 m², ter. 38 m²
price upon request
Show property
Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha

Atypický 620 m²
price upon request
Show property
Byt na prodej Smetanovo nábřeží 235m
Praha 1

Byt na prodej Smetanovo nábřeží 235m

5 + KK 235 m²
79 000 000 CZK
Show property
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m

4 + KK 146 m², ter. 27 m²
price upon request
Show property
Byt na prodej v historickém paláci - Praha 1
Praha 1

Byt na prodej v historickém paláci - Praha 1

5 + 1 143 m²
price upon request
Show property
Prodej luxusního bytu s terasou - Praha 4
Praha 4

Prodej luxusního bytu s terasou - Praha 4

1 + KK 55 m², ter. 12 m²
9 980 000 CZK
Show property
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
price upon request
Show property
Luxusní kancelář na prodej Praha 1 - Staré
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej Praha 1 - Staré

4 + KK 229 m²
50 000 000 CZK
Show property
Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 251m
Praha 1

Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 251m

4 + KK 288 m², ter. 37 m²
price upon request
Show property
Byt na prodej Praha 1 - Josefov - 125m
Praha 1

Byt na prodej Praha 1 - Josefov - 125m

3 + KK 125 m²
price upon request
Show property
Luxusní rodinný dům Praha 6 - Ořechovka
Praha 6

Luxusní rodinný dům Praha 6 - Ořechovka

5 + 1 246 m²
46 900 000 CZK
Show property
Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 93m
Praha 5

Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 93m

3 + KK 93 m², ter. 11 m²
11 228 000 CZK
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 127m²
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 127m²

127 m²
87 852 CZK
Show property
Prodej luxusního bytu Praha 4 - 214m
Praha 4

Prodej luxusního bytu Praha 4 - 214m

4 + KK 214 m², ter. 59 m²
price upon request
Show property
Luxusní kancelář na pronájem - Praha 1 - Nové
Praha 1

Luxusní kancelář na pronájem - Praha 1 - Nové

3 + 1 117 m², bal. 3 m²
37 500 CZK
Show property
Pronájem luxusní kancelář Praha 1 - 55m
Praha 1

Pronájem luxusní kancelář Praha 1 - 55m

2 + 1 58 m², bal. 6 m²
27 000 CZK
Show property
Obchodní prostor k pronájmu, Praha 1 - 249m²
Praha 1

Obchodní prostor k pronájmu, Praha 1 - 249m²

249 m²
216 329 CZK
Show property
Kancelář na pronájem Praha 1 - 52m
Praha 1

Kancelář na pronájem Praha 1 - 52m

54 m², bal. 2 m²
18 000 CZK
Show property
Obchodní prostor k pronájmu, Praha 1 - 48m²
Praha 1

Obchodní prostor k pronájmu, Praha 1 - 48m²

48 m²
46 000 CZK
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 153m²
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 153m²

153 m²
93 789 CZK
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 146m²
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 146m²

146 m²
93 392 CZK
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 274m2
Praha 5

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 274m2

price upon request
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 265m2
Praha 5

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 265m2

price upon request
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 2 - 684m
Praha 2

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 2 - 684m

993 m², ter. 309 m²
price upon request
Show property
Obchodní prostor k pronájmu, Malá Strana
Praha 5

Obchodní prostor k pronájmu, Malá Strana

154 m²
price upon request
Show property
Restaurace na pronájem Troja - 397m
Praha 7

Restaurace na pronájem Troja - 397m

Atypický 397 m², ter. 37 m²
price upon request
Show property
Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m
Praha 10

Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m

2 + KK 73 m², ter. 14 m²
25 000 CZK
Show property
Obchodní prostor k pronájmu, Malá Strana
Praha 2

Obchodní prostor k pronájmu, Malá Strana

171 m²
price upon request
Show property
Luxusní kancelář k pronájmu v centru Prahy
Praha 2

Luxusní kancelář k pronájmu v centru Prahy

130 m²
42 900 CZK
Show property
Luxusní kancelář s terasou Praha 1 - 321m
Praha 1

Luxusní kancelář s terasou Praha 1 - 321m

465 m², ter. 144 m²
41 928 000 CZK
Show property
Kancelář k pronájmu, Praha 10 - 150m
Praha 10

Kancelář k pronájmu, Praha 10 - 150m

162 m², ter. 12 m²
price upon request
Show property
Vila na prodej Praha 6 - 277m
Praha 6

Vila na prodej Praha 6 - 277m

7 + 1 277 m²
18 750 000 CZK
Show property
Prodej luxusní administrativní budovy v okolí
Praha 9

Prodej luxusní administrativní budovy v okolí

5 + 2 1173 m²
price upon request
Show property
Kancelářské prostory na prodej na Praze 8
Praha 8

Kancelářské prostory na prodej na Praze 8

Atypický 489 m², ter. 211 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt s terasou Troja 152m
Praha 7

Luxusní byt s terasou Troja 152m

2 + KK 152 m²
31 800 000 CZK
Show property
Obchodní prostor na prodej na Praze 8 - Karlín
Praha 8

Obchodní prostor na prodej na Praze 8 - Karlín

Atypický 489 m², ter. 211 m²
price upon request
Show property
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
price upon request
Show property
Luxusní penthouse Troja 550m
Praha 7

Luxusní penthouse Troja 550m

Atypický 550 m², bal. 4 m², ter. 9 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt na prodej Praha 8 - 113m
Praha 8

Luxusní byt na prodej Praha 8 - 113m

4 + KK 113 m²
19 300 000 CZK
Show property
Luxusní byt na prodej - Praha 5 - Smíchov
Praha 5

Luxusní byt na prodej - Praha 5 - Smíchov

4 + KK 185 m², ter. 50 m²
22 090 000 CZK
Show property
Luxusní kancelář Staré město - Praha 1 - 118m
Praha 1

Luxusní kancelář Staré město - Praha 1 - 118m

3 + 1 118 m², bal. 3 m²
price upon request
Show property
Byt na pronájem Nové Město - Praha 1 - 72m
Praha 1

Byt na pronájem Nové Město - Praha 1 - 72m

2 + KK 74 m², bal. 2 m²
22 000 CZK
Show property
Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m
Praha 5

Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m

3 + KK 115 m²
price upon request
Show property
Prodej luxusní vily v okolí Prahy
Praha 9

Prodej luxusní vily v okolí Prahy

5 + 2 1173 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt s výhledem 177m
Praha 2

Luxusní byt s výhledem 177m

4 + 1 177 m²
120 000 CZK
Show property
Komerční prostor k pronájmu Praha 5 - 230m
Praha 5

Komerční prostor k pronájmu Praha 5 - 230m

Atypický 230 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt na pronájem Nové Město - 117m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem Nové Město - 117m

3 + 1 119 m², bal. 2 m²
price upon request
Show property
Byt na pronájem-Praha
Praha 3

Byt na pronájem-Praha

3 + 1 111 m²
49 000 CZK
Show property
Supermakléřky - real estate comics