Černošice krížom krážom: Zamilovali si ich aj Ladislav Smoljak a Věra Čáslavská

Lesy, šum Berounky a jedinečné súkromie s dotykom wellness. Toto miesto môže byť vaše.
19.Nov 2020
 
Hlavní stránka Nové články

Povedzte NIE hektickému životu

Unavuje vás neustály zhon veľkomesta, zvuky električiek a hlučných ulíc? Stačí im povedať raz a navždy dosť. Hektický život môže vystriedať prechádzka pozdĺž rieky Berounka, ranná káva na záhrade s Prahou na dlani a dokonalý pokoj. Romantickú prírodu a krásne výstavné vily ponúka mesto Černošice. Jedna z nich môže byť aj vaša.

Žena ve vířivce s šampaňským.

Prvorepublikové vily sú hitom

Čím sú vily z obdobia prvej republiky také špeciálne? Pre odpoveď nie je treba chodiť ďaleko. Väčšina z nich má bazén, rozhľahlú záhradu, krásne stromy a kus prírody. Výnimkou nie je ani táto trojposchodová vila v Černošiciach. Svoju dušu si buduje už od roka 1927 a pýši sa rozlohou 393 metrov štvorcových. Zachovalý pôvodný stav vám navyše ponúkne nekonečné možnosti luxusnej rekonštrukcie podľa vašich predstáv.

Jedinečná architektúra

Luxusní vila na prodej - 393m
Luxusní vila na prodej - 393m, Okolí Prahy

Prvá republika mala nepochybne vždy svoje kúzlo, architektúra prišla v tej dobe s úplne novým štýlom. Hlavnými heslami boli jednoduchosť a funkčnosť. Vysoké stropy, priestranné a svetlé izby, veľké okná. Šlo tak o prvé začiatky indoor-outdoor living (spojenie vnútorného a vonkajšieho bývania).

Výhled ze zahrady černošické vily.
Výhled ze zahrady černošické vily. • Source: Y&T Luxury Property

Víkendové sídlo

Počas prvej republiky bolo veľkým trendom využívať takéto vily ako víkendové sídla. Splniť všetky povinnosti počas týždňa a potom hurá za Prahu. Černošice k tomu priam lákajú, nemyslíte? Koniec-koncov, neboli by ste prví ani poslední, kto by tomuto mestu podľahol.

Mesto milované slávnymi

Černošice si totiž obľúbilo aj množstvo celebrít. Žil tu napríklad maliar a ilustrátor Zdeněk Burian, olympijská víťazka Věra Čáslavská alebo filmový režisér Ladislav Smoljak. Tiež tu prebieha natáčanie českého seriálu Specialisté.

Chvíľka rozmaznávania

Žena v plavkách se opaluje u bazénu.
Žena v plavkách se opaluje u bazénu. • Source: pixabay.com/JillWellington

Jedným z najväčších klenotov černošickej vily je súkromie. Ničím a nikým nerušený deň na záhrade zaliatej slnkom. Alebo snáď počúvanie hudby na terase, večery v saune, opaľovanie pri bazéne a trkotanie vo vírivke? Toto všetko čaká len na vás. Keby vás predsa len niečo z toho omrzelo, stačí si nasadiť bežecké topánky a ísť si vyčistiť hlavu pozdĺž rieky Berounky alebo vyraziť za zábavou do Prahy. Aj do nej to totiž máte kúsok!

Všetko na dosah ruky

Žena v Pařížské ulici
Žena v Pařížské ulici • Source: LP-Life.cz

Autom sa do centra alebo prestížnej Pařížskej ulice, ktorá ponúka to najlepšie zo sveta luxusnej módy, dostanete za pol hodinky. Tak hurá nakupovať a za zábavou. Nemáte niekedy náladu na šoférovanie? Nevadí! Vila je len desať minút od vlakovej stanice, z ktorej sa pohodlne za chvíľku dopravíte do mesta. Kávu so sebou, knihu na cestu a deň sa môže príjemne začať.

Kvalitné vzdelávanie

Černošice samozrejme myslia aj na váš rodinný život a na pohodlie vašich ratolestí. V okolí sa totiž nachádza niekoľko materských škôl a dve základné školy. Ak túžite po tom, aby vaše deti vedeli cudzí jazyk už od útleho veku, anglická škôlka a jazyková škola Kryštof bude tou správnou voľbou. Navyše si nebudete musieť robiť starosti s dochádzaním.

Niečo pod zub

Pár v restauraci
Pár v restauraci • Source: pixabay.com/stocksnap

Po práci a povinnostiach sa hlási o slovo zábava! Výlety po pamiatkach sú obľúbenou víkendovou záležitosťou, často ale človek nechce stráviť toľko času v aute a zabiť tým celý deň. Černošice majú našťastie čo ponúknuť, takže vaše plány na víkend už vopred poznáte.

Kým ale na nejaký ten výlet vyrazíte, nezabudnite doplniť potrebnú energiu. Na výber je hneď z niekoľkých dobrých reštaurácií. Obľúbená je napríklad výletná reštaurácia Křižárna, Pecka Černošice alebo Restaurace Bolleta. Šálku kvalitného espressa alebo luxusne vyzerajúci dezert si pre zmenu vychutnáte v Oliva Café & Bistro. Čo poviete napríklad na veterník s malinami, hm?

Po stopách pamiatok

Najstaršou dochovanou pamiatkou na území mesta je Kostol Nanebovzatia Panny Márie, ktorý sa nachádza nad údolím rieky Berounky. Skutočným pokladom sú letné vily zo začiatku 20. storočia rozsiate po celých Černošiciach. Tie najznámejšie, či už navrhnuté svetoznámymi architektmi, alebo vily, v ktorých žili a do ktorých jazdili na letný pobyt známe osobnosti, vám predstaví náučná trasa.

Malý tip: Po ceste si môžete dať pauzičku na černošickom námestí, kde sa nachádza lavička bývalého prezidenta Václava Havla.

Lavička Václava Havla.
Lavička Václava Havla. • Source: profimedia.cz

Mesto neotáľa ani v prípade rekonštrukcií

Ako je uvedené v poslednom novembrovom Informačnom liste Černošíc, Rada mesta začala napríklad v spolupráci s architektom J. Červeným pripravovať čiastkové úpravy priestorov námestia pri kostole v ulici Komenského. Ďalej Rada mesta schválila návrh na nové zakrytia betónových šachiet kanalizačného kolektora v priestore sportparku Berounka esteticky peknými konštrukciami z kovu a dreva, ktoré budú slúžiť ako vonkajšie stoly a lavice. Vylepšenia sa dočká tiež cestná infraštruktúra. V niekoľkých uliciach a ich častiach prebehne ešte tento rok spevnenie asfaltovým recyklátom.

Pod názvom Černošická šance bol zase spustený zaujímavý projekt tzv. participatívneho rozpočtu, v ktorom môžu ľudia sami navrhnúť projekt na území Černošíc. Na projekt mesto vyčlenilo čiastku 1.000.000 Kč (približne 38 000 eur, pozn. red.) z ročného rozpočtu.

Loďou na návštevu ku Kazínu

Stezka u skály Kazín.
Stezka u skály Kazín. • Source: profimedia.cz

Turistickou atrakciou je aj neďaleký prívoz Kazín, ktorý križuje rieku Berounku. Tu by ste si nemali nechať ujsť návštevu pozostatkov hradu Kazín (Kazínska skala), kde podľa legendy kedysi žila najstaršia dcéra bájneho kniežaťa Kroka – Kazi. Lesné cesty v skalách nad riekou vás dovedú na množstvo pekných skalných vyhliadok až k 220 metrov vysokému televíznemu a rozhlasovému vysielaču Cukrák.

Na huby k Berounke

Okolie Berounky je okrem iného plné listnatých listov, čo je najväčším lákadlom pre milovníkov húb, kde sa im naozaj darí. Stačí si obuť gumáky, prichystať košík a môžete vyraziť.

Cez Černošice vedie pozdĺž Berounky 23-kilometrová cyklotrasa ideálna na cyklistické výlety, kolieskové korčule a dlhšie romantické prechádzky. Po ceste sa môžete občerstviť hneď u niekoľkých stánkov. Pivo, víno alebo domáca limonáda? Vyberie si úplne každý.

Bicykel vymeňte za loptu a golfový vozík

Žena na golfovém odpališti.
Žena na golfovém odpališti. • Source: pixabay.coom/TEOBALIN

Ak nepatríte k cyklistickým nadšencom, nezúfajte. Máme pre vás množstvo ďalších možností. Hala Věry Čáslavskej môže byť jednou z nich. Bedminton, volejbal alebo basketbal? Je to len na vás.

Aj milovníci golfu si zaručene prídu na svoje. Stačí nasadnúť do auta a za desať minút sa môžete prechádzať po greene na Zbraslavi, kde vám požičajú kompletné golfové vybavenie. Vaša drahá polovička takéto popoludnie určite tiež ocení.

Tu sa začína pravá zábava

Ženy hrají beach volejbal.
Ženy hrají beach volejbal. • Source: pixabay.com/FotoEmotions

Pláže a beachvolejbalové ihrisko už dávno nenájdete len v komplexe Žluté lázně. Na mestskej pláži pri Berounke si môžete urobiť príjemný večer pri grile, zahrať si volejbal alebo si dať pár kokteilov pri bare. Okrem iného sú v Černošiciach dva tenisové kurty a zimný štadión. V zimnej sezóne si môžete rezervovať tenisové ihrisko za 400 korún (asi 15 eur, pozn. red.) na hodinu. Ak by ste si šli radšej zakorčuľovať, každú stredu, sobotu a nedeľu je zimný štadión pripravený na verejné korčuľovanie za symbolických 50 Kč (1,90 eur, pozn. red.). Vytiahnite raketu a oprášte korčule, tu sa začína tá pravá zábava!

Ešte stále premýšľate, čo robiť za Prahou? Černošická prvorepubliková vila môže byť práve vašou novou adresou.

Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Video

Photo gallery (1)

Prvorepubliková vila v Černošicích.
View photo gallery

About the author

Kateřina Ostrejšová
Luxury Real Estates
Penthouse Troja 309m
Praha 7

Penthouse Troja 309m

5 + KK 309 m², ter. 52 m²
price upon request
Show property
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
price upon request
Show property
Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m

5 + KK 298 m², ter. 31 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt s terasou - Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Luxusní byt s terasou - Praha 1 - Nové Město

6 + KK 445 m², ter. 144 m²
57 475 000 CZK
Show property
Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m

6 + KK 632 m²
price upon request
Show property
Luxusní vila na prodej - Praha - Západ - 750m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - Západ - 750m

7 + 1 750 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m
Praha 6

Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m

5 + KK 426 m², ter. 250 m²
price upon request
Show property
Prodej luxusního mezonetového bytu na Praze 8
Praha 8

Prodej luxusního mezonetového bytu na Praze 8

3 + KK 145 m², ter. 11 m²
18 490 000 CZK
Show property
Luxusní byt na prodej Praha - 320m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Praha - 320m

5 + KK 320 m², bal. 4 m², ter. 38 m²
price upon request
Show property
Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha

Atypický 620 m²
price upon request
Show property
Byt na prodej Smetanovo nábřeží 235m
Praha 1

Byt na prodej Smetanovo nábřeží 235m

5 + KK 235 m²
79 000 000 CZK
Show property
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m

4 + KK 146 m², ter. 27 m²
price upon request
Show property
Byt na prodej v historickém paláci - Praha 1
Praha 1

Byt na prodej v historickém paláci - Praha 1

5 + 1 143 m²
price upon request
Show property
Prodej luxusního bytu s terasou - Praha 4
Praha 4

Prodej luxusního bytu s terasou - Praha 4

1 + KK 55 m², ter. 12 m²
9 980 000 CZK
Show property
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
price upon request
Show property
Luxusní kancelář na prodej Praha 1 - Staré
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej Praha 1 - Staré

4 + KK 229 m²
50 000 000 CZK
Show property
Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 251m
Praha 1

Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 251m

4 + KK 288 m², ter. 37 m²
price upon request
Show property
Byt na prodej Praha 1 - Josefov - 125m
Praha 1

Byt na prodej Praha 1 - Josefov - 125m

3 + KK 125 m²
price upon request
Show property
Luxusní rodinný dům Praha 6 - Ořechovka
Praha 6

Luxusní rodinný dům Praha 6 - Ořechovka

5 + 1 246 m²
46 900 000 CZK
Show property
Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 93m
Praha 5

Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 93m

3 + KK 93 m², ter. 11 m²
11 228 000 CZK
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 127m²
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 127m²

127 m²
87 852 CZK
Show property
Prodej luxusního bytu Praha 4 - 214m
Praha 4

Prodej luxusního bytu Praha 4 - 214m

4 + KK 214 m², ter. 59 m²
price upon request
Show property
Luxusní kancelář na pronájem - Praha 1 - Nové
Praha 1

Luxusní kancelář na pronájem - Praha 1 - Nové

3 + 1 117 m², bal. 3 m²
37 500 CZK
Show property
Pronájem luxusní kancelář Praha 1 - 55m
Praha 1

Pronájem luxusní kancelář Praha 1 - 55m

2 + 1 58 m², bal. 6 m²
27 000 CZK
Show property
Obchodní prostor k pronájmu, Praha 1 - 249m²
Praha 1

Obchodní prostor k pronájmu, Praha 1 - 249m²

249 m²
216 329 CZK
Show property
Kancelář na pronájem Praha 1 - 52m
Praha 1

Kancelář na pronájem Praha 1 - 52m

54 m², bal. 2 m²
18 000 CZK
Show property
Obchodní prostor k pronájmu, Praha 1 - 48m²
Praha 1

Obchodní prostor k pronájmu, Praha 1 - 48m²

48 m²
46 000 CZK
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 153m²
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 153m²

153 m²
93 789 CZK
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 146m²
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 146m²

146 m²
93 392 CZK
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 274m2
Praha 5

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 274m2

price upon request
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 265m2
Praha 5

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 265m2

price upon request
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 2 - 684m
Praha 2

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 2 - 684m

993 m², ter. 309 m²
price upon request
Show property
Obchodní prostor k pronájmu, Malá Strana
Praha 5

Obchodní prostor k pronájmu, Malá Strana

154 m²
price upon request
Show property
Restaurace na pronájem Troja - 397m
Praha 7

Restaurace na pronájem Troja - 397m

Atypický 397 m², ter. 37 m²
price upon request
Show property
Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m
Praha 10

Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m

2 + KK 73 m², ter. 14 m²
25 000 CZK
Show property
Obchodní prostor k pronájmu, Malá Strana
Praha 2

Obchodní prostor k pronájmu, Malá Strana

171 m²
price upon request
Show property
Luxusní kancelář k pronájmu v centru Prahy
Praha 2

Luxusní kancelář k pronájmu v centru Prahy

130 m²
42 900 CZK
Show property
Luxusní kancelář s terasou Praha 1 - 321m
Praha 1

Luxusní kancelář s terasou Praha 1 - 321m

465 m², ter. 144 m²
41 928 000 CZK
Show property
Kancelář k pronájmu, Praha 10 - 150m
Praha 10

Kancelář k pronájmu, Praha 10 - 150m

162 m², ter. 12 m²
price upon request
Show property
Vila na prodej Praha 6 - 277m
Praha 6

Vila na prodej Praha 6 - 277m

7 + 1 277 m²
18 750 000 CZK
Show property
Prodej luxusní administrativní budovy v okolí
Praha 9

Prodej luxusní administrativní budovy v okolí

5 + 2 1173 m²
price upon request
Show property
Kancelářské prostory na prodej na Praze 8
Praha 8

Kancelářské prostory na prodej na Praze 8

Atypický 489 m², ter. 211 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt s terasou Troja 152m
Praha 7

Luxusní byt s terasou Troja 152m

2 + KK 152 m²
31 800 000 CZK
Show property
Obchodní prostor na prodej na Praze 8 - Karlín
Praha 8

Obchodní prostor na prodej na Praze 8 - Karlín

Atypický 489 m², ter. 211 m²
price upon request
Show property
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
price upon request
Show property
Luxusní penthouse Troja 550m
Praha 7

Luxusní penthouse Troja 550m

Atypický 550 m², bal. 4 m², ter. 9 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt na prodej Praha 8 - 113m
Praha 8

Luxusní byt na prodej Praha 8 - 113m

4 + KK 113 m²
19 300 000 CZK
Show property
Luxusní byt na prodej - Praha 5 - Smíchov
Praha 5

Luxusní byt na prodej - Praha 5 - Smíchov

4 + KK 185 m², ter. 50 m²
22 090 000 CZK
Show property
Luxusní kancelář Staré město - Praha 1 - 118m
Praha 1

Luxusní kancelář Staré město - Praha 1 - 118m

3 + 1 118 m², bal. 3 m²
price upon request
Show property
Byt na pronájem Nové Město - Praha 1 - 72m
Praha 1

Byt na pronájem Nové Město - Praha 1 - 72m

2 + KK 74 m², bal. 2 m²
22 000 CZK
Show property
Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m
Praha 5

Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m

3 + KK 115 m²
price upon request
Show property
Prodej luxusní vily v okolí Prahy
Praha 9

Prodej luxusní vily v okolí Prahy

5 + 2 1173 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt s výhledem 177m
Praha 2

Luxusní byt s výhledem 177m

4 + 1 177 m²
120 000 CZK
Show property
Komerční prostor k pronájmu Praha 5 - 230m
Praha 5

Komerční prostor k pronájmu Praha 5 - 230m

Atypický 230 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt na pronájem Nové Město - 117m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem Nové Město - 117m

3 + 1 119 m², bal. 2 m²
price upon request
Show property
Byt na pronájem-Praha
Praha 3

Byt na pronájem-Praha

3 + 1 111 m²
49 000 CZK
Show property
Supermakléřky - real estate comics