Top hledané
Výsledky (0)
Kaia Gerber má našliapnuté k tomu, aby sa stala jednou z ikonických modeliek 21. storočia

Ako vajce vajcu: Kaia Gerber šliape na päty maminke Cindy Crawford!

Martina Šmalclová
21.Aug 2020
+ Pridať na Seznam.cz
2 minuty čtení
Kaia Gerber a Cindy Crawford

Vychádzajúca hviezda

Keď sa krásnej modelke Cindy Crawford narodila v roku 2001 dcéra Kaia, každému pravdepodobne napadlo, či tiež bude raz kráčať v jej stopách. Dnes, o 18 rokov neskôr, už nie je odpoveď na túto otázku veľkou neznámou. Kaia sa stala nenahraditeľnou súčasťou svetových týždňov módy a jej tvár už stihla ozdobiť obálky tých najprestížnejších magazínov.

Krv a mlieko verzus štíhle krivky

Zatiaľ čo Cindy ešte patrila k modelkám krv a mlieko, ktoré sa pýšili zvodnými ženskými krivkami a svalnatou postavou, Kaia už spadá do generácie, v ktorej sa nejaké to kilo naviac jednoducho nenosí! Bujnejšie dekolty nahradili ploché hrudníky a širšie boky skôr chlapčenská postava a osí pás. A áno, môžete síce namietať, že vo svete slávia úspech plus size modelky typu Tess Holliday alebo Ashley Graham, ale koľké z nich sa pravidelne objavujú na svetových týždňoch módy? Spočítali by ste ich na prstoch jednej ruky… no, dobre, možno na dvoch.

Keď však neberieme do úvahy tento aspekt, Cindy a Karia sa vo všetkých ostatných ohľadoch podobajú ako vajce vajcu a ich modelingová cesta nie je výnimkou.

Cindy Crawford a jej šťastná náhoda

O kariére modelky začala Cindy vážne uvažovať v 16 rokoch. Práve vtedy sa jej fotografia náhodou objavila v školných novinách DeKalb NITE Weekly a vzbudila veľký ohlas. Krátko na to začala Cindy pracovať pre fotografa Victora Skrebneskiho v Chicagu, veľký zlom však prišiel v roku 1986, keď sa presťahovala do New Yorku a podpísala zmluvu s modelingovou agentúrou Elite New York modeling agency.

Prvá nahá topmodelka pre Playboy

O pár mesiacov neskôr už začala chodiť na prehliadky tých najprestížnejších módnych značiek ako Versace, Chanel, Christian Dior alebo Dolce a Gabbana a ozdobila obálky hádam všetkých módnych časopisov. V roku 1988 potom ako prvá topmodelka pózovala nahá pre Playboy.

Z modelky herečka a podnikateľka

Cindy mala vždy vysoké ambície a chodiť len po móle jej nestačilo. Krásna brunetka natočila niekoľko videokaziet s cvičením, vydala série kalendárov s plavkami, zainvestovala do siete reštaurácií Planet Hollywood a zahrala si v niekoľkých filmoch, pričom najznámejším z nich je Ako štvaná zver.

Kaia Gerber: štart v desiatich rokoch

Ak sa vám zdá, že Cindy začínala s modelingom na vtedajšie pomery skoro, pri čítaní nasledujúcich riadkov sa radšej posaďte. Kaia Gerber si svoje prvé fotenie pre Versaceho vyskúšala už v desiatich rokoch. V pätnástich si zase zahrala v dráme Sister Cities.

Karl x Kaia

Odvtedy už Kaia ušla poriadnu cestu. V roku 2018 sa stala hviezdou kampane Chanel a s legendárnym, dnes už zosnulým návrhárom Karlom Lagerfeldom vytvorila unikátnu kolekciu Karl x Kaia. Koľko iných modeliek môže o sebe niečo také povedať?

Chanel, Prada… čo tam máme ďalej?

Kaia sa, podobne ako Cindy, stala pevnou súčasťou svetových fashion weekov. Prestížne prehliadky pre značky Versace, Prada, Chanel, Fendi, Marc Jacobs, Burberry či Saint Laurent? To už má Kaia dávno za sebou!

Nesmrteľné deväťdesiatky

Hoci dnešné modelky zarábajú rozprávkové sumy (vrátane Kaie), o boome a sláve modeliek z deväťdesiatych rokov však môžu len snívať. Mená ako Naomi Campbell, Cindy Crawford či Claudia Schiffer budú visieť vo vzduchu pravdepodobne ešte mnoho rokov. Pribudne k nim jedného dňa aj Kaia Gerber?

Byt na pronájem Praha 1 - 193m
Byt na pronájem Praha 1 - 193m, Praha 1

Páčil sa vám článok?
Diskusie 0 Vstúpiť do diskusie